Tvor, vytrvaj a vypusti to do sveta!

Tvor a buď kreatívny…tak známa nudná fráza…Ale..Je fakt,že nie si len ozubené koliečko v dizajne systému.Si tvorca,riešiteľ problémov. Niekedy stačí len začať tam kde si, a byť tým, kto skutočne si. Namiesto plánovania sa proste umelcom staň. Identitu získavame tak,že konáme akoby sme tou rolou už boli.

Kreatívna činnosť vyžaduje aby si pocit neistoty vyhľadával, postavil sa do miestnosti, kde tvoríš nepohodlie, rozvíriš prach namiesto uisťovania, že sa ti stará práca vyplatí, lebo..

Činnosť vyžaduje, aby sme sa snažili zapôsobiť na niekoho, nie ne všetkých


V bhadavad gíte sa píše: „Je lepšie kráčať nedokonale vlastnú cestu,ako dokonale nasledovať cestu druhého.“ Pomysli na všetkých čo našli svoj autentický hlas, napriek prvotnej nepriazni a ovplyvnili výrazne nejakú oblasť – V jadre činnosti tvorivého človeka je dôvera,vo vlastné ja,často skryté,veľmi potlačené, v to čo chce každý z nás.

Cesta k sebadôvere je často zdĺhavá.bAk však objavíš rovnicu toho vzorca,či len kúsok zhodenia masky – možeš začať prežívať magnetické kúzlo.Tvoje vlastné kúzlo, ktoré sa nikdy nezopakuje. To, čo svet potrebuje.


Tí čo len nasledujú,nehľadajú pravdu..


Ale tí, ktorí veľkoryso vedú druhých, zlepšujú stav vecí tým že nachádzajú novú cestu vpred.V dnešnom svete je základ raného detstva stotožniť sa s presvedčením, že je treba žiť v pohodlí a hlavne nevybočovať z rady svojho miesta vo svete sužovaného nedostatkom.V systéme, ktorý funguje na výsledkoch.

Záruka produktivity výmenou za predom určenú prácu ktorá totálne znecitlivuje dušu.

Existuje však iná cesta, ktorej možnosť má každý, ak má odvahu a silu ju hľadať.Smeruje von, ale nie je závislá na uisťovaní publika a jeho potlesku.Po tejto ceste nevedie žiadny šéf.Tvorivosť sa neopakuje,nedokáže to. A napriek tomu, ma svoj dynamický vzorec.

Je to činnosť,pri ktorej dochádza k rastu duše,spojeniu,činnosť,ktorá slúži,vyžaduje tanec medzi nezištnosťou a egom.


Táto nová činnosť vyžaduje dôveru v seba a vodcovské schopnosti s kreatívnym prístupom.Vytrvaj v nej,lebo tu nehovoríme len o záľubách,ešte ti za ňu možno neplatia,ale pristupuj k nej profesionálne tak či onak. Vypusť svoju iskru do svetla,aj keby to znamenalo zlyhanie, lebo keby svoju prácu NEUKÁŽEŠ AKO BY NEBOLA!


Každá cesta je jedinečná,zároveň všetky majú niečo spoločné. Ak spoznáš vzorec,osvojíš si ho aj ty.Stačí len nájsť odvahu byť kreatívnejší, a opakovane sa v tichu pýtať sa duše čo chce dať von, každý máme niečo. Sily, ktoré nám dlho ostávali skryté možeme zbadať,porozumieť im, a konečne sa pustiť do práce bez vnútorného konfliktu.
Vo všetkom tom hluku okolo zaniká jedna pravda, čo hovorí, že tvorivosť je plodom túžby.Najsť starý problém,byť užitočný pre nový svet. Spájať staré s novým.

Len tým že si, inšpiruješ.. Nový svet sa nebuduje len ako komunita. Je to oddelenie ľudí, čo žijú v strachu a ilúziach od tých čo žijú v nekonečných možnostiach.Je to vec každodenne opakovanej voľby,nie blesk z jasného neba.

Táto činnosť nie nie je spôsob ako dosiahnuť výsledku, ale sama o sebe cesta je výsledkom pretože tvorenie je to jediné čo máme vo svojej moci.Činnosť vyžaduje aby sme s odhodlaním pristupovali k procesu,nie je to jednorazová udalosť.


“ K obnove spoločnosti a organizácii môže dojsť len ak na tom niekomu záleží. Máme k dispozícii toľko nástrojov, toľko ciest…“


Na tvojej roli záleží.Na tvojom umení záleží,nech je akékoľvek, ak je autentické.


Uč sa žonglovať.Kresli sovy. Rob stojky. A nestaraj sa ako to dopadne.Činnosť ťa povedie k vytúženému cieľu spoľahlivejšie než hociktorá iná cesta kurzu.Tým,že sa jej odovzdáš,preukážeš úctu nielen k svojmu potenciálu,ale podpore všetkých nielen predkov, ktorí touto cestou odvahy kráčali pred tebou.

Osloboď sa od pomyselných okov novodobých otrokárov schovaných za maskou lásky a nadriadenosti, ktoré ťa zväzujú a bránia v slobodnom konani. Vzlietni a nenechaj si večne diktovať čo robiť,vláčiť sa niekam kde nechceš a odmietni to čo nemáš rád.Ukáž ľuďom, že máš čo povedať, a že tvoj názor má veľkú cenu. Uvidíš že svojou sebaistotou vezmeš opraty života opäť pevne do svojich rúk..

Čím viac ľudí spoločne prispievajúcich k niečomu, čo stojí zato budovať, tým lepšie. Pretože jednota je jediná pravda.

Arogancia je opakom dôvery
Perfekcionizmus nemá nič spoločné s dokonalosťou
Kreativita je akt vodcovstva
Výsledky sú vedľajším produktom
Odlož uspokojenie.Hľadaj radosť
Ukáž svoju prácu. Pouč sa z toho, čo si predviedol.
Tancuj so strachom.Buď paranoidný voči priemernosti.
Uč sa novým schopnostiam.
Lídri sa často cítia ako impostri ale napriek tomu tvoria zmeny.
Vnímaj svet taký,aký je aj ked to bolí
Buď šéfom svojho procesu
Nie je kritika ako kritika
Vášeň je vec voľby
Vyhýbaj sa istote a voľ seba


VER SVOJMU JA. OPAKUJ!!!!!

Zdieľaj ďaľej :)

Author:

Cestovateľ, pravdohľadač, warrior, dancer, tu a teraz,umelec a začínajúci fotograf pokúšajúci sa byť všade a zároveň postupne spomaľovať a zjednodušovať, vesmír tvoriaci cez človeka na malú chvíľu. KAIZEN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *