Neboj sa žiariť aj keď ťa budú chcieť zraziť


Dáme si trošku mentálneho čchi kungu?

Unik z reality verzus prílišné pripútanie..Svetlo a temnota. Pasce guru ezoteriky


Nedávno mi prišli podnety,ktoré spustili tok myšlienok a spomienok. Je to troška dlhšie ale možno sa v pár z nich nájdeš alebo nie,každopádne zober si čo rezonuje a zvyšok vynechaj, je to len môj pohľad  A je možné že budeš cítiť počas čítania rezistenciu


Pousmiala som sa, ked mi niekto nie prvý raz povedal: “ ty si duchovná a robíš toto“? Keď si ľudia o tebe vytvoria určitú škatuľku a ty si dovolíš padnúť, čo je prirodzená súčasť vzostupu a vývoja rozbiješ ju a nevedia ako reagovať.  Začnú ma analyzovať a dávať nevyžiadané rady, namiesto toho, aby sa sústredili na svoj VNÚTORNÝ svet a robili niečo so svojím životom…


Vtedy mi príde do mysle viacero vecí.Prvá vec že sme duchovné bytosti, ktoré si prišli dobrovoľne vyskúšať toto telo a vymáchať sa v hmote. Naučiť sa otvoriť srdce, nasledovať ho no zároveň mať pevné hranice,ale nie hradby..Jedná z najťažších vyrovnávacích skúšok..Druhá, čokoľvek čo robíš s pôžitkom v príjemnom naladení,nie na opakované potláčanie traumy, proste ťa to neovláda-je to ok!

To, že si raz za čas vychutnám v príjemnom naladení cigaru mi uškodí menej ako ked niekto so stresom a hnevom v tele zje šalát. Sme somatické bytosti.Vitalita tela sa priamoúmerne prispôosobuje našim emočným stavom vedomia a kvalite nervového systému.


Niekedy sa nestíham čudovať ako ľudia,kt. sa vydávajú za Guru čo už všetko poznajú robia reklamu celému duchovnu pre ľudí,ktorí sa prebúdzajú a nesmelo prekračujú most z búrajúcej sa reality do nového sveta na chodník sebapoznania,:) Že duchovno je asi len chodiť v bielych šatách, nemať žiadne peniaze,meditovať v jaskyni a byť vegán.


Skutočný bojovník sa učí plynúť s tokom lekcií ,ktoré každému z nás prúdia do života. Niekomu viac a niekomu menej. Odpustiť temnote v nás a navôkol,znova sa otvoriť a pokračovať..To čo vidíme okolo seba je čisto odrazom toho čo si tvoríme vnútri.


Taoisti chápali jin a jang ako priniesť nebo na zem. (Aj Ježiš to povedal,učenia vedú k rovnakému cieľu) Sme batéria medzi nebom a zemou. Existovať uzemnený, pevne vrastený do matky Zeme TU a TERAZ a zároveň v sebe ukotvovať vyššie vedomie,čím tvoríme magnetický torus inšpirujúci ostatných ošúpať vrstvy cibule nadiktované programami spoločnosti a BYT SÁM SEBOU,AUTENTICKÝ-.. . Silno pochybujem,že by som toto písala a mala ciele smerujúce k najvyššiemu dobru celku namiesto svojho ego tripu, keby ma Univerzum poriadne neprefackalo :))


Ked Sa snažím uniknúť z hmoty a nechce sa mi v tomto umierajúcom systéme fungovať,vždy ma to hodi späť“na zem “ vyriešiť si základné ľudské úlohy,stabilitu,materiálno..


.Aby som pochopila,že som som sa prišla v tejto hmote,dokonalom stroji zvanom ľudské telo vymáchať a všetko si tu vyskúšať.Aj povrchnosť, dať jej jasnejší vhľad.


Keď vybočím do dalšieho extrému, kde som sa blížila k silnému pripútaniu k materiálnym veciam,pýche a myslela som si že viem viac ako ostatní alebo že kolobeh života riadim ja ( ) dotanem takisto výstražný uskromňujúci prst


Prišli sme si to tu na zem zažiť,experimentovať…hľadať stred v tejto realite,a našu autenticitu..A máme tu požehnane veľa rozptýlení..Tí vedomí,vzostúpení verzus ovce a podobne. Cítim,že ak sa na to budeme zameriavať, zvedie to z chodníka k našemu pravému autentickému Ja.Tak to začínam cítiť na tomto chodníku.
Ani nejde o to,dosiahnuť najvyššie spirituálne ja, ale žiť ten ľudský zážitok aby sme každou chvíľou boli viac a viac pravdiví ku sebe a teda automaticky aj k okoliu.


Neexistuje nepodarilo sa.Existuje len skúsenosť.Nie je to krásne skúsiť sa tomu takto otvoriť?
Čo keby sme skúsili na chvíľku posudzovať situáciu ako zlú alebo dobrú ?
To je vlastne to 5D o ktorom všetci básnia, nie nejaká krajina v nebi plná jednorožcov, ale občasné záblesky ( alebo čoraz častejšie, závisí od našej vnútornej práce) vyššieho pochopenia,prečo sa mi situácia deje,posun vedomia. A kedže sme ľudia a nie anjeli (aj ked poznám nejakých osobne ) je normálne, že sa vraciame k duálnemu rozmýšľaniu a posudzovaniu.


Ja si rada skúšam, ked ku mne niečo náročné príde jedno cvičenie.Predstavte si ako sa chová zvieratko,napr. taká opica ked jej donesiete nezvyčajné ako mobil. Príde občas cúvne,obzerá si to so záujmom a detskou zvedavosťou, no nechňapne hned po tom.(väčšinou) Pozoruje, a ked vyhodnotí, že sa oplatí míňať drahocennú energiu na angažovanie, potom koná 


Alebo si predstavme seba( teraz bez ega:D) ako princeznú, ktorej život na podnose donáša možnosti a príležitosti, a ona sa nacíti na seba(sakrálnu autoritu,silnú intuíciu,ktorú máme každý v podbruší) a spýta sa:
Chcem to naozaj ? Je toto pre mňa ? Alebo to robím len pre naplnenie očakávaní, ktoré do mňa naprojektovali iní ?


Takto vnímam slobodu.Nemôžeme ovplyvniť vždy, čo sa nám stane ( alebo čo si naša duša bojovníka naplánovala, áno my sme si to tu vybrali , len sme v amnézii..Nie sme tu za trest!)


Ale môžme ovplyvniť to ako na to zareagujeme a či si vyberáme naozaj to, čo hlboko rezonuje s našim srdiečkom a hodnotami.

V momente odchodu bude dôležité len jedno: Bol to čin z lásky alebo strachu? A na odstránenie našich programov strachu máme (všetci rovnaké!) obrovské informačné a napomocné dostupné možnosti,otvára sa to ako nikdy predtým…Duchovná evolúcia ktorá totálne rekonfiguruje celé naše telá a Zem


Afirmácia ktorá mi napadla:Dnes zložím náklad (minulosť,ľudí,situácie ktoré ma ťahajú dole) vyprázdnim svoju myseľ a vytvorím priestor pre úplne nové, krásne veci pre moje najvyššie dobro.Som hoden toho najlepšieho.
A posledná téma,stručne.


Minulý noc sa mi prisnil sen, zaujímavá analógia.
Dali do mňa látku ktorá ma chcela postupne zmeniť na nejaké monštrum.som sa viac bránila,tým viac mi to prichádzalo do vedomia a tela.Ked som sa prestala brániť, pozvracala som sa a ono to odišlo..Ako som si to vyložila ?
Asi najprv čeliť temnote v nás a vo svete skôr ako nad ňu budeme môcť povstať a byť slobodní. Je normálne cítiť odpor k priamemu pohľadu týmto démonom do očí,čeliť im a prjať ich ako dômyselné odkazy. Je lepšíe hľadať si nejakú náhradu,závislosť,druhého človeka však…


Naša temnejšia stránka (mesiac) sú súčasťou nášho nepravého ja ktoré ešte nebolo v súlade,pomýleného a sklamaného. Volajú k nám aby sme ich uznali a pochopili. My sme ich sprievodca nie nepriateľ.
Ked im odporujeme,klopú na dvere ešte silnejšie. Len ak ich objímeme milujúcim súcitom môžu kostlivci nájsť mier a uložiť sa na odpočinok..Musíme to všetko nechať odplynúť. Lovci, ktorí vláčia svoje koristi a trofeje sú pomalí a ťažkopádni.


.. S Buddhom sa stotožňujem, že bez utrpenia nepríde „osvietenie“ a iné aha momenty, ktoré nás donútia z nášho dna vytiahnuť tak úžasnú silu, že sme sami zo seba prekvapení.


Bez úskalí by človek ťažko zažil momenty čistej radosti z bytia, a maličkostí ktorých mu stačí čoraz menej nato aby bolo jeho srdce a myseľ skutočne šťastná, nie ako bude pôsobiť na okolie. Posun mysle na vnem, ktorý predtým naskladaná v lineárnych štruktúrach systému nemohla vidieť.


Svetelní priekopnící ako my nájdu zväčša málo podpory a uznania od svojho okolia.Jediný kompas, ktorým sa môžeme riadiť je vlastná duša.Niet vyvažovania starého a nového.Toto je úplne nový začiatok.


Zdieľaj ďaľej :)

Author:

Cestovateľ, pravdohľadač, warrior, dancer, tu a teraz,umelec a začínajúci fotograf pokúšajúci sa byť všade a zároveň postupne spomaľovať a zjednodušovať, vesmír tvoriaci cez človeka na malú chvíľu. KAIZEN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *