Práca s dychom a jej silaDych je učiteľ a ukazovateľ nášho stavu.Keď emócie a vedia ovplyvniť kvalitu dychu,takisto aj zmena dychu prirodzene a neinvazívne ovplyvní náš stav a pocity.

Každý nádych je modlitba za prítomnosť. /INSPIRE/-nádych inšpirovať -in spirit prinášame životnú silu,ducha do tela,aktivujeme ho a uvoľníme zaseknuté veci z minulosti, ktoré mu už netreba..Spájame hmotu s éterom.Dovolíme si byť absolútne prítomní a spojení s tým čo sa v nás odohráva.Objať neistotu, potrebu kontrolovať a dovoliť si nevedieť čo bude o chvíľu, o týždeň. Nechať sa unášať.

Breathwork pomáha telu vytvoriť bezpečie,relaxáciu a sebadôveru-k našim zmyslom a pocitom prúdiacich cez nás otvára často v dnešnej dobe potlačenú komunikáciu s telom, čo nám jeho múdrosť hovorí.Namiesto úteku alebo boja,disociácie vytvoriť dychom priestor,prepojenie a kľud.

Rázne mení hru v otázke sexuality.Nežili sme ešte v dobe,ktorá má viac prekrútenú a kolektívne poškodenú túto tému.
S prácou s dychom vieme prekonať bloky intimity,vyliečiť vzťah k sebe samému-pohľadu na seba,radosti,zábave zdieľaniu-a tým autentické a posvätné spojenie k druhým.

Dá sa s ním:
-zažiť hlbokú intimnú prepojenosť v sebe i s partnerom,bezpečie a prítomnosť mimo čisto hmotnej a pudovej objektivizácie,napätia a disociácie

-správnym dychom a privedením kyslíku do krvi vieme skvalitniť orgazmus,a cítiť ho v celom tele nielen genitáliach. Obmedzovanie dychu nás odsekne od prekrvovania genitálii,čo môže potlačiť orgazmus alebo spôsobiť predčasnú ejakuláciu,a emočné odpojenie

-zmierniť sexuálne dysfunkcie a problémy
-Okrem zdravotných a relaxačných benefitov ktoré navodzuje kyslík a vitálna sila prúdiaca do krvného obehu,pomáha odstraňovať ako cibula obmedzujúce presvedčenia,traumy a konštrukty „znečistenia“(vina,strach,hanba,sexualita) ako sme boli naprogramovaní kto sme a aká je naša hodnota,a vrátiť sa späť k našej nevinnosti,zvedavosti,jadra kto skutočne sme-láskou.
Ak ignorujeme alebo dlho potláčame bolesti,strachy potreby telo a systém nám to dá čoraz hlasnejšie vedieť.

Napriek tomu čo sa nám stalo,vieme prevziať zodpovednosť namiesto obete,a liečením seba pomôcť našej generačnej línii predkov a aj tým po nás.Dopriať si to čo sme čakali od druhých.

Každým nádýchom dostávame čistú novú stranu a možnosť obnoviž slobodu,zábavu,hojnosť a radosť v živote a (Seba)láske!

Zdieľaj ďaľej :)

Author:

Cestovateľ, pravdohľadač, warrior, dancer, tu a teraz,umelec a začínajúci fotograf pokúšajúci sa byť všade a zároveň postupne spomaľovať a zjednodušovať, vesmír tvoriaci cez človeka na malú chvíľu. KAIZEN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *