Veľa z nich nemá cieľ..

Väčšina ľudí nemá cieľ.. len sa tak motajú životom.

A potom akože si ospravedlňujú, že sa im niečo stalo “náhodou” alebo, že “nechajú to plynúť” ”volako sa to” udeje.. to je všetko blud mysle. Všetko môže „človek“ ovplyvniť (podotýkam prebudený človek), dôležité ale je, aby to bolo v rovnováhe chcenia a precítenia danej veci. Preto nefunguje the secret.. lebo to neni len o opakovanej myšlienke a o tom byť pozitívny a veci sa potom udejú.

Dôležité je dosiahnuť stav “prítomného” okamihu, pretože v tom stave má všetko “flow” čiže v tomto stave sa najlepšie realizujú veci.. A keď človek zotrváva dlhšie v tomto stave, tak sa mu všetko v živote deje „úplne plynule“, ako keby bez prekážok – hovorí sa tomu aj synchronicita. Čiže veci do seba krásne zapadajú a zrazu má všetko zmysel..

Samozrejme, že človek sa v živote mení a stretáva rôzne situácie, to je mi úplne jasné, a tiež je jasné, že prechádza rôznymi obdobiami, tými tažkými, ktoré sa na ňom podpisujú, a častokrát je zotrvanie v stave synchronicity problematické, myslím na dlhšiu dobu, a je to spôsobené ego reaktívnou mysľou, o nej hovorím viac v ďaľšej úvahe..

A teraz mi niekto povedzte, že nie sme viac ako len fyzické telo.. Však fyzické telo samé o sebe je formou energie.. Z 99% sme nič.. ( priestor medzi jadrom a elektrónmi). Tak kto je potom „JA“ ?

Treba ale pamätať na to, že je tu úzka súvislosť s túžbami..  a túžby mysle a duše sú dve totálne odlišné veci..

úvaha z  4.2012

 

Zdieľaj ďaľej :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *