Zmeň inšpiráciu na akciu

Koľko krát sa ti už stalo, že si dostal skvelý nápad alebo čítal článok, ktorý ťa inšpiroval a chcel si niečo zmeniť…ale nakoniec z toho nič nebolo?

Je to naozaj frustrujúce hlavne pre ľudí ako ty, ktorý sa nakoniec aj obviňujú z toho, že nedokázali svoje plány pretaviť v realitu.

Treba obrátiť list.

Spomínam si na kopu prípadov, keď ma tak povediac osvietilo no nedokázal som s tým niečo spraviť. Chcel som bežať maratón, vyskúšať triatlon, napísať knihu, začať s blog-om, schudnúť, splatiť dlhy, vstávať skoršie či jednoducho spraviť svoj život jednoduchším. No reálne som pre to nič nespravil.

Bol som zaneprázdnený. Bol som unavený. Mal som iné veci na práci. Samé výhovorky!

Počas rokov som sa naučil pár vecí, ktoré mi pomohli uskutočniť všetko to čo som spomínal. Prekonal som sa a uskutočnil svoje plány.

6 vecí, ktoré mi pomohli:

  1. Povedz niekomu čo máš v úmysle.( nie všetko 🙂 ) Ak si to necháš len pre seba, nebudeš nijako zaviazaný to vykonať a zlyháš. Začni tým, že o tom povieš svojim blízkym, aj hneď teraz!
  2. Vyhraď si čas. Mnoho ľudí sa cez prvý krok dostane ale na tomto stroskotá. Musíš si spraviť čas, aj keď by to malo byť len 10 minút denne. Lenže kedy? Najlepšou voľbou je naviazať sa na niečo čo robíš pravidelne ako napríklad keď vstávaš, ideš do práce či školy alebo keď zapínaš počítač, či ideš spať. Zahrň si túto svoju činnosť do svojho denného režimu, určite si tých pár minút nájdeš.
  3. Začni pomaly. Ľudia väčšinou zlyhajú hlavne preto, že chcú spraviť hneď od začiatku veľa vecí, inšpirácia je silná a v hlave ti prúdia myšlienky a nápady. Musíš to kontrolovať a začať napríklad s hodinou denne, pokojne aj polhodina či 10, 5 minút. No ták, určite si cez deň nájdeš doslova 5 minút aj keď si naozaj zaneprázdnený.
  4. Zaviaž sa. Hlavný dôvod prečo sú ľudia vo svojom snažení neúspešní je, že si myslia, že sú svojmu cieľu oddaný no v skutočnosti to tak nie je. Ak si skutočne rozhodnutý, že do toho ideš povedz o tom pokojne aj 100 ľudom, napíš o tom na Facebook, vlož do toho peniaze alebo povedz , že keď neuspeješ budeš spievať na ulici (haha). Donúť ľudí aby ťa v tom držali keď by si mal pocit , že to chceš vzdať.
  5. Pripomínaj, pripomínaj! Ľahko sa stane, že zabudneš na to čo máš robiť, nie je možné si všetko pamätať. Ak by si napríklad chcel každé ráno ísť na 10 minút behať daj si topánky k posteli alebo spi v tom v čom behávaš. Používaj lepiace papieriky aby ti to pripomínali alebo si daj pripomienky do počítača a mobilu.
  6. V slabej chvíli STOP! je takmer isté, že sa dostaneš do bodu keď si povieš „ eh, spravím to až zajtra.“ v tej chvíli prestaň, sadni si, nechoď k počítaču a len sa snaž dostať sám do seba. Čoho sa vlastne bojíš? Čo ti bráni v tom aby si to spravil dnes keď si to mal v pláne? Snažíš sa tomu vyhnúť lebo je to nepríjemné. Namiesto toho sa usmej a začni. Keď skončíš budeš na seba pyšný, že si prekonal sám seba.

PODPOR TENTO BLOG – klikni na DONATE:

Zdieľaj ďaľej :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *