Trauma časť 1.

Čo to je trauma ? Obrovsky dôležitá téma!Alfa a omega navyšovania nášho potenciálu a radosti zo života.

 Dá sa povedať že svet sa delí na tých ktorí vedia, že ju majú a tých, ktorí nie 😃 Často sa nechceme na túto „strašidelnú“ tému pozrieť, lebo sme si len nezistili jej koncept, že pritom to vlastne nie je nič exrémne ani zlé.

VŠETKY kolektívne problémy,vojny,násilie,rasizmus,znásilnenia, ktoré teraz jasne vidíme pochádzajú z generačných tráum ktoré sa dedili tisícročia, hlboko pochované v podvedomí…Dokonca aj srdcia najväčších masových vrahov sú v skutočnosti krehké,ukrývajúce obrovské nepoliečené,zdedené programy.

Ak by sme (a najmä DOKTORI!) porozumeli ako traumy a podvedomé programy fungujú, Celý svet by sa začal liečiť a smerovať k vyšším vibráciam, a práve vtedy vonkajšia zmena ktorú chceme vidieť nastane „lusknutím prsta“.

Ľudia chcú meniť svet zvonka,politku,zjednocovať atď.Ale ak sa nepozrieme dnu,všetky tieto vonkajšie pohyby na šachovnici budú mať veľmi krehký základ a dopad.

Takže ČO TO JE ??

Emócia=energia v pohybe. Pokiaľ neprúdi a je zaseknutá,je problém.

Sú to (často v ranom detstve) potlačené emócie a spomienky dozadu mozgu (nie prefrontálneho kortexu-vedomej mysle) hlboko uložené v našom nervovom systéme tela, spôsobené buď jedným intenzívnym stresovým eventom,alebo viacerými opakovanými,posilňujúcimi tento neurónový chodníček.

Preto ľudia,ktorí ich potlačia často holdujú závislostiam namiesto prirodzenej sebaregulácie… Chcú ujsť z tela,lebo je v ňom uloženej príliš veľa nevyjadrenej bolesti..

Vždy mi bolo divné, prečo chcem všetko riešiť cez telo,pohyb,dych a energiu a potom som pochopila-inteligencia tela si prirodzene chcela dostať všetko potlačené zo systému,vyčistiť sa a spojiť sa s autentickým JA.

Väčšina ľudí by vôbec neidentifikovalo že ju môžu mať lebo mali šťastné detstvo a spomienky (ako aj ja) v povedomí je že trauma musí byť len niečo skutočne tragické ako znásilnenie,zabitie ale výskumy potvrdzujú, že väčšinou sú to práve tie „nepatrné“ zážitky alebo sled zážitkov ako napr: rodičia mohli dieťaťu poskytovať materiálne zázemie, atď no ked na tom skutočne záležalo, ich „ATTUNEMENT“ -milujúca prítomnosť,emočná dostupnosť a pochopenie tam nebolo.

Malé veci, ktoré sa opakovali a túto ranu posilňovali. Alebo naopak bol tam exces energie,manipulácie a veľké energetické napätie. Niečo sa stalo príliš veľa, príliš skoro. Malé nevinné dieťa sa ešte nevie brániť pred „veľkými “ dospelákmi, a preto to všetko do seba nasaje, do svojej nervovej sústavy.Neskôr to vyústi do rôznych automatických reakcií a vzorcov ako nezdravé pripútania k druhým, lebo hľadáme podvedome to,čo sme nemali a keď sa nám začne opakovať dynamika v našich vzťahoch sme v šoku, že jednáme rovnako ako naši rodičia.

Alebo naopak, ked bol na nás vyvíjaný prílišný tlak, uzavrieme sa dovnútra pred kontaktmi -WITHDRAWAL a úplne sa odpojíme od nášho tela,emočnej intimity nielen s druhými ale najmä sami so sebou a okolo srdca je postavená veľká stena..

Na túto tému by sa dalo baviť hodiny..Budem o tom určite ešte veľa písať, keďže to zasahuje všetko, aj náš pohyb. Ak si sa dostal až sem,gratulujem, si odvážny a začínaš chápať že tieň je NAšA PRIRODZENÁ STRANKA S KTOROU SA DÁ PRACOVAť!

Zdieľaj ďaľej :)

Author:

Cestovateľ, pravdohľadač, warrior, dancer, tu a teraz,umelec a začínajúci fotograf pokúšajúci sa byť všade a zároveň postupne spomaľovať a zjednodušovať, vesmír tvoriaci cez človeka na malú chvíľu. KAIZEN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *