Pohybovo-oddychové Tao výlety Vedomé telo

Chcel by si konečne vypnúť a osvojiť si nový pohľad a rozmer na pohyb,svoje telo a myseľ,dych, emócie a celkové zdravie?Tak skús jeden z Tao výletov v spolupráci s CK Eridar

V cenách je už zahrnuté všetko-doprava,ubytko,jedlo-naučíme sa o strave podla 5 elementov,cvičenia..Dočítate sa nižšie,Navyše sú to dosť silne nabité miesta🙂

Každý deň bude obsahovať určitý tematicky celok a na konci sa vrátiš s väčšou rovnováhou,vylepšeným nastavením mozgu srdca a druheho mozgu-čriev,čiže aj lepšiou reguláciou svojich pocitov,sily..✨🧠🔋

Nadobudneš rôzne kľúče aby si si bol zdrojom svojej energie.A to sa pozitívne odzrkadlí zvnutra von na všetkých poliach života.A tieto techniky ti ostanú na celý život. Pri momentálnej dobe nainfikovanej strachom a stresom kde ti nepovedia skutočný význam zdravia je to tá najdôležitejšia vec čo môžeš pre seba spraviť.🔥

Telo je naša informačná brána ku všetkému, či podvedomia,traum a spomienok ktoré ovplyvňujú naše rozhodnutia.Ťahajú sa až do bodu počatia, pamätá si všetko narozdiel od mozgu, v ktorom vieme stráviť aj celý život.

Ako deti máme tento somatický stav prirodzený. Relaxovaní, jemní, zvedaví no zároveň bdelí a silní. Každý máme tento kľúč v sebe.A čchi kung je na to urýchľujúci nástroj. Na kvalitný a vyšší stav bytia, „stelesnenie“ , vedomá prítomnosť v celom tele.

Mnoho ľudí s telom cvičí, no len technicky zatiaľ čo ich pozornosť je sústredená buď len v hlave alebo je v minulosti/budúcnosti a to z dlhodobého hľadiska vyčerpáva našu životnú silu,esenciu. Zmena si vyžaduje návrat z hlavy do múdrosti nášho tela,späť k sebe.Znovuspojením so svojim skutočným ja začneme pomaly preberať žezlo režiséra nášho života a radostne tvoriť realitu namiesto reaktívneho chovania nadobudnutých vzorcov,ktoré tvoria utrpenie.

Čo môžeš čakať od Chorvátska?

ZDRAVIE,VITALITA,RELAX,POHYB,ENERGIA…

Makarska rivijera alebo Makarsko primorje alebo (po slovensky) Makarská riviéra je pás dalmátskeho pobrežia Jadranského mora v Chorvátsku, dlhý cca 53 kilometrov, avšak len niekoľko sto metrov široký. Nachádza sa pod štítmi masívu Biokovo, vytvárajúceho neopakovateľnú panorámu a chrániaceho pobrežie pred severným vetrom.

Makarská riviéra je vymedzená na severozápade letoviskom Brela a na juhovýchode Gradacom, resp. deltou rieky Neretvy. Slnečné podnebie, čistá voda a dlhé kamienkové pláže sú dôvodom obľúbenosti tejto časti Jadranu a robia z nej veľmi populárnu turistickú destináciu.

Termín 25.7.-3.8.2022

V úžasnej cene 348 EUR je doprava,polpenzia a ubytovanie, pobytové taxy,poistenie insolventnosti.

Ubytovanie: Apartmánové domy. Každý apartmán pozostáva z jednej alebo dvoch samostatných izieb, obývacej časti s TV, vybavenej kuchyne s chladničkou, kúpeľne so sprchovacím kútom a toaletou. parkovacie miesto priamo pred miestom ubytovania.

Cena zahŕňa:

Dopravu klimatizovaným autobusom, Ubytovanie v apartmánoch

Stravovanie: raňajky formou bufetových stolov a večere formou výberu z dvoch jedál (mäso, ryba / bezmäsité jedlo), polievka, vrátane nealko nápoja a ovocia. Doplnkový program: každodenné tréningy .

Cena  ponuky zahŕňa: 

Pobytový poplatok a poistenie insolventnosti“ : 1,89 EUR na osobu a  deň

Príplatok za jednolôžkovú izbu podľa sezóny.
Dieťa do 2 rokov bez nároku na miesto, lôžko a  stravu JE ZDARMA.

Ďalšie možnosti:

-BEZ STRAVY S AUTOBUSOM, UBYTOVANIE, POVINNÉ POPLATKY 298 EUR.

-AK S AUTOM, UBYTOVANIE, POLPENZIA, POVINNÉ POPLATKY 318 EUR. 

-BEZ STRAVY S AUTOM, UBYTOVANIE,POVINNÉ POPLATKY  198 EUR.

TRENINGY: HODINA DENNE SO ZUZKOU vás naplnia energiou a radosťou, pripojte sa a zažite šťastie z pohybu. Posilnite si svaly, imunitu a vyformujte si postavu.Tréning trvá 1 hodinu, za hodinu až 500- 800 spálených kcal). Táto forma tréningu vylučuje možnosť zranenia a  nezaťažuje kĺby. Vhodný aj pri:

                                 

-na posilnenie svalov ,bolestiach a stabilizácii chrbtice a kĺbov,problémy so psychikou,emociami,nekľudom,pri formovaní postavy..                                                                      

-na chudnutie a celulitídu
-napomáha správnemu držaniu tela,pomáha problémom s chrbtom                                               
-zlepšuje rovnováhu                                                                      
– neobmedzený vekom  a  telesnou hmotnosťou

Apartmánový dom Villa Makarska, Chorvátsko, Makarska

VILLA pozostáva zo samostatných apartmánov s rozložením na dvoch poschodiach.
Každý apartmán pozostáva z jednej samostatnej spálne s obývacou časťou s TV, vybavenej kuchyne s chladničkou, kúpeľne so sprchovacím kútom a toaletou.
Hostia majú k dispozícii v prípade potreby parkovacie miesto priamo pred miestom ubytovania. V apartmánoch sa nachádza  posteľné prádlo, uteráky K výbave patrí klimatizácia a WIFI pripojenie , žehlička so stojanom na oboch poschodiach, sušiaky na prádlo  . Každý appartmán má balkón s výhľadom na more. Villa Makarska je situovaná 300 m od štrkovopiesočnatej pláže s miernym vstupom do mora. Slnečníky a ležadlá sú na pláži poskytované za poplatok.

Stravovanie – polpenzia

Raňajky

Rozšírené kontinentálne raňajky formou bufetových stolov. Máte na výber z množstva raňajkových jedál, ako doma. Nechýbajú syry, salámy, varené údeniny, tmavé alebo biele pečivo, maslo, zelenina a tiež ak máte radšej sladké raňajky, tak tam nájdete jogurty, müsli a pod. Samozrejme káva, mlieko, čaj a džús.

Večere

Večeru si vyberáte z dvoch jedál, deň vopred. Máte na výber mäso/ryba alebo bezmäsité jedlo, vrátane polievky, ovocia a nealko nápoja.

Reštaurácia sa nachádza 70 m od apartmánového domu. Môžete sedieť vonku na terase alebo aj vo vnútorných priestoroch.

A čo prinesie Bulharsko ?

BULHARSKO Slnečné pobrežie GRAND RESORT 5*apparthotel LETECKY 8 d/7n

termín od 22.6.-29.6.2022

Cena zahrňuje:

spiatočnú letenku Bratislava- BURGAS- Bratislava   servisné  ,letiskové,  palivové poplatky , s možnosťou stravovania v hoteli alebo mimo , ubytovanie v 5*  apparthoteli  s bazénmi, každý app. má plne vybavenú kuchyńu

za 468,- €  so stravou, letenka,ubytovanie,pob.taxy

  CENE NIE JE ,POPLATOK ZA TRANSFER letisko -app.hotel -letisko 12 EUR/os ,   komplexné  cestovné poistenie  2.60 EUR/os/  deń

TRENINGY: HODINA DENNE SO ZUZKOU VáS  naplnia energiou a radosťou, pripojte sa a zažite šťastie z pohybu. Posilnite si svaly, imunitu a vyformujte si postavu.Tréning trvá 1 hodinu,až hodinu a pol.Táto forma tréningu vylučuje možnosť zranenia a  nezaťažuje kĺby. Vhodný aj pri:

-na chudnutie a celulitídu,formovanie postavy a svalov
-napomáha správnemu držaniu tela,pomáha problémom s chrbtom                                               
-zlepšuje rovnováhu                                                                      
– neobmedzený vekom  a  telesnou hmotnosťou

1. Bezpečné cestovanie

Pečiatka Safe Travels umožňuje odlíšiť destinácie vylepšenými štandardmi pre bezpečné cestovanie. Podľa vyhlásenia Svetovej rady pre cestovný ruch a cestovný ruch (WTTC) je Bulharsko súčasťou turistických cieľov s bezpečnostnou a hygienickou cestovnou známkou.

2. Krátky 2-hodinový let

Po krátkom lete presun z Burgasu na Slnečné pobrežie za 20 minút do 5 hv. aparthotelu Grand resort, ktorý nás privíta bazénmi, so záhradou v pokojnom prostredí.

3. Priateľské privítanie

Úsmev a ochota v každom smere pre svojich návštevníkov.

4. Piesočné a krásne pláže

Sa pýšia Modrou vlajkou EÚ, ktoré sa udeľujú za čistotu a kvalitu, pláž v Albene predovšetkým vďaka jemnému zlatistému piesku, pozvoľnému vstupu do mora  (servis športov, plážový servis, služby plavčíkov).

Perlou Slnečného pobrežia sa tiahne dlhá Cocoa Beach s piesočnými dunami. V hlavnej sezóne sa tu konajú preslávené diskotéky pod šírym nebom. Známe sú pláže pri letovisku Duni. Užšie pláže obklopené zalesnenými kopcami uspokoja milovníkov prírody a pokojnejšej dovolenky. Ďalšia divoká pláž Mouth Beach sa nachádza pri letovisku Sinemorec. Divoké skaliská, biely piesok a prudko sa zvažujúce dno láka milovníkov šnorchľovania a nudizmu. Komornejšie letovisko Sveti Vlas 4 km od hotela sa pýši tromi plážami ocenenými Modrou vlajkou, malebným jachtovým prístavom a jedinečnou klímou, ktorá pôsobí blahodárne na dýchacie cesty.

5. Historické pamiatky

V Bulharsku si určite prídu na svoje aj milovníci pamiatok. Romantický oslnivý  Nessebar (zapísaný na zozname UNESCOvás privíta typickými drevenými domčekmi a kľukatými dláždennými uličkami, kostolmi z byzantského obdobia, Starým Biskupským palácom, či unikátnym veterným mlynom.

Nádherná a monumentálna katedrála sv. Alexandra Nevského v Sofii sa radí medzi najvýznamnejšie pravoslávne chrámy sveta. Na zozname UNESCO je právom aj Thrácka hrobka s nástennými maľbami.

6. Panenská príroda a romantické dedinky

 zo scenérie prírodných rezervácii sa určite oplatí navštíviť rieku Ropotamo, obklopenú pralesom ,tiež Raj divočiny NP Vitoša (vlky, medvede, divoké mačky), rovnako aj chránené územie Jailata – divoké lúky, skalnaté útesy s jaskyńami, vínne pivnice. Očarujúce dedinky vo vnútrozemí (Kamen Bryag, Pastuh, Byala) sú  esenciou Bulharska.

7. Vynikajúce jedlo

Krásna príroda sa tu snúbi s vynikajúcou  chutnou a hlavne zdravou kuchyňou . Základom  sú ryby, zelenina, mäso ,šopský šalát ,známa je polievka tarator- uhorka, kôpor, kyslé mlieko. Úžasné a silné je červené bulharské víno, ktoré určite treba ochutnať.

8. Údolie tisícich ruží

Bulharsko je významným výrobcom vzácneho ružového oleja z obrích ružových plantáží z  úpätí pohoria Stará Planina. Mesto Kazanlak je vstupnou bránou do tohto voňavého údolia.

9. Blahodárne známe kúpele

Dokonalý relax ponúkajú  luxusné SPA centrá, nachádzajú sa tu prírodné kúpele. Veľmi známe sú bahenné kúpele v Burgase, klimatické kúpele Sveti Vlas či vodoliečebné minerálne kúpele v Sofii.

10. Vysoké hory

Výlet s výstupom na niektoré z Bulharských pohorí má svoje čaro. K obľúbeným patrí Pirin s romantickými jazerami a chatkami. V zimných mesiacoch sú tu ideálne podmienky pre lyžovanie. Pohorie Rila je rajom pre náročnejších turistov z hory  Musala  sú úžasné výhľady na vodopády a horské jazerá.

Niečo o mne

Odmalička milujem pohyb a jeho spájanie.Robila som tanec a thajský box.No pohybu chýbala mobilita,funkčnosť a šťavila som telo a jeho vitálnu silu.Nespájala som ho s mysľou.Najprv som si zničila chrbát a keď som nepočúvala tak to „zaklincovala“ vážna autonehoda,ktorá ma priviedla na dno. Potom som odišla na takmer 3 roky do Egypta a tam začal jasne vedený chodník intenzívneho spoznávania seba. Začala som cvičiť čchi kung, a študovať školu čínskej medicíny.TAO je pre mňa zo všetkého čo som mala možnosť preskúmať ako najpomocnejšia barlička ako sa naučiť vedome podporovať náš organizmus ako holistický celok.

Zdieľaj ďaľej :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *