Pár tipov na (ne)všedný deň

[facebook]

V dnešnej hektickej dobe, keď sa každý len ponáhľa je ťažké udržať si nadhľad, motiváciu a dávku humoru. Týmto článkom ti neplánujem dávať ezoterické rozumy, ale zopár jednoduchých tipov ako si uvedomiť, že nikdy nevieš čo sa môže stať, a preto si treba užiť každý moment. Radšej konať, ako potom ľutovať čo si neurobil. Neexistuje chybný krok, lebo každý vedie k poučeniu. A nielen to. Vďačnosti nikdy nie je dosť. Podobné priťahuje podobné, takže čím budeš viac pociťovať vďaku, tým viac vecí za ktoré by si mohol byť vďačný príde. Alebo si len začneš všímať tie, ktoré už máš. Už len to, že sa ráno zobudíš do nového rána, máš kde bývať alebo pitnú vodu… K takému bohatstvu sa mnoho ľudí nedostane. V školách sa vyučuje aj veľa bezvýznamných, nevyužiteľných predmetov, ale keby sa do osnov pridali aj tipy ako sa vysporiadať so životom, myslím, že spoločnosť by vyzerala trochu inak. Pokúsim sa ťa inšpirovať zopár nápadmi. Začni…

 

⦁    Začni tráviť čas so správnymi ľuďmi.- Sú to ľudia, s ktorými byť je príjemné, ktorí ťa majú radi a vážia si ťa. Vedia ťa podporiť v správnom smere, nielen v tom aký si, ale aký by si aj chcel byť. S nimi sa cítiš živší/živšia.
⦁    Začni čeliť svojim problémom.- Nie vždy vieš ovplyvniť to, čo sa ti stane. Ale vždy vieš ovplyvniť spôsob, akým na to zareaguješ. Nezmiznú, pokiaľ pre to niečo nespravíš. Preto urob, čo môžeš. Je to všetko o malých krôčikoch v správnom smere. Tieto kroky sa zrátavajú do metrov, kilometrov na dlhý beh…
⦁    Začni byť úprimný sám k sebe.- Priznaj si čo je správne, a naopak, čo treba zmeniť. Čo chceš dosiahnuť ? Kým chceš byť ? Ty si jediná osobnosť, s ktorou môžeš počítať. Objavuj svoju dušu, zisti kto skutočne si. Keď sa tak aspoň sčasti stane, budeš mať väčšie pochopenie pre to, kde si a kam sa chceš ešte dostať.
⦁    Začni byť hrdý originál.- Byť niekým iným je mrhanie tvojou osobnosťou. Ty máš nápady, silu a krásu ako nikto iný. Snaž sa byť svojou najlepšou verziou.
⦁    Začni si budovať vlastné šťastie. Sú to tvoje potreby, ktoré sú dôležité. Ak si nevážiš seba, potom sa sabotuješ. Pamätaj, vždy sa dá starať o tvoje potreby popritom, ako sa staráš o iných. A keď pochopíš tie svoje, potom ľahšie pochopíš aj tie ostatné.
⦁    Začni si uvedomovať čaro „malých“ momentov.- Namiesto ustavičného čakania na veľké veci – svadba, deti, výhra v lotérii – začni najprv hľadať šťastie v malých veciach dejúcich sa každý deň. Na pohľad malé veci ako šálka kávy v slnečné ráno, či úsmev v autobuse a iné zdieľania pocitov s niekým. Všímanie si malých potešení denne prinesie v kvalite tvojho života veľký rozdiel. Potom začnú prichádzať aj ďalšie správne príležitosti a ľudia.
⦁    Začni si uvedomovať a žiť v prítomnom momente.- Tu a teraz je zázrak, jediný moment, ktorý máš garantovaný. Tak nerozmýšľaj príliš nad vecami, ktoré môžu byť v budúcnosti, alebo ľpeiť na tom, čo sa stalo. Skús vnímať život plynule, ako sa deje. Svet je úžasný a rôznorodý.
⦁    Začni si vážiť poučenia, ktoré ti priniesli tvoje vlastné chyby.- Chyby sú v poriadku, sú to výsledky pokroku. Ak občas nespadneš, nesnažíš sa dostatočne a neučíš sa. Riskuj, padaj a potom opäť vstaň. S chybami rastieme. Niektorá z chýb, ktorých sa najviac obávaš, môže byť práve tá, ktorá ťa oddeľuje od najväčšieho úspechu.
⦁    Začni byť k sebe lepší a trpezlivejší – Ak by si mal priateľa, ktorý by sa choval k tebe ako ty sám, vážil by si si ho ? Tak ako sa chováš k sebe, nastavuješ cestu k sebe aj iným. Musíš sa mať rád zato, aký si, lebo ako ťa potom budú mať radi iní ?
⦁    Začni súťažiť proti svojej staršej verzii  – Inšpiruj a váž si ostatných, uč sa, ale vedz, že súťažiť proti nim je strata času. Pamätaj, v živote máš len jediného súpera a ním si TY.Ostatní sú len tvoji učitelia-protivníci, a akokoľvek šialene to znie, je veľmi dobré pre teba aj tvoju energiu ktorú dýchaš naučiť sa im byť aspoň trošku vďačný, lebo práve oni sú tvoj rýchlovýťah k pochopeniu. Vydoluj zo seba tú TOP verziu.
⦁    Začni si vážiť veci, ktoré už máš – Problém väčšiny nás spočíva v tom, že si myslíme, že budeme šťastní až keď dosiahneme určitý level v živote. Keď kariérne postúpime, kúpime dom na pláži, atď. Trvá určitý čas, kým to získame, a keď to už máme, v hlave máme nový cieľ. Tak stráviš celý život len naháňaním vecí, bez toho aby si sa vedel zastaviť a užívať to, čo máš teraz. Tak obetuj v tichosti krátky moment každé ráno, keď vstaneš vďakou zato, čo už máš.
⦁    Začni si vytvárať vlastné šťastie – Ak očakávaš, že ti šťastie prinesie niekto iný, si na omyle. Usmej sa, v každom momente sa dá zvoliť šťastie. Buď rád sám so sebou a nechaj sa inšpirovať svojou pozitivitou pre zajtrajšok. Šťastie a príležitosti sú často nájdené až keď sa rozhodneš ho hľadať.
⦁    Začni dávať šancu tvojím snom a nápadom.-  Málokedy v živote je to o dostaní šance, ale o jej vytvorení. Nikdy si nevieš či to bude fungovať, ale 100%  nie, ak nič nespravíš. Buď uspeješ, alebo sa poučíš.
⦁    Začni veriť, že si ready na ďalší krok. – Si pripravený! Máš všetko nato, aby si spravil malý, realistický krok k cieľu každý deň, preto využi príležitosť – je to dar.
⦁    Začni vstupovať do nových vzťahov pre správne dôvody, a daj novým ľuďom, ktorých stretneš šancu. – Ľuďom, ktorí sú úprimní, odrážajú  a rešpektujú to, kým si a kým chceš byť. A všímaj si , čo robia. Pretože činy sú dôležitejšie ako slová.
⦁    Začni povzbudzovať iných ľudí v ich víťazstvách.- Všímaj si, čo sa ti páči na ostatných a povedz im to. Teš sa, keď robia pokrok. Ver, že sa ti to vráti naspäť.
⦁    Začni hľadať záchytný bod pre krízové situácie.- Keď sú veci ťažké, nadýchni sa a hľadaj „záblesk“ nádeje. Že po skončení tohto obdobia budeš mať väčšiu silu je jasné. Pripomeň si to, čo je v tvojom živote správne, víťazstva a veci, ktoré už máš.
⦁    Začni sa učiť ako odpustiť sebe a iným. – Všetci sme sa už popálili na našich a iných rozhodnutiach. Niekedy je aj prirodzené si bolesť znova a znova vyčítať. Ale odpustenie je liek. Neznamená vymazať minulosť, alebo zabudnúť na to, čo sa stalo. Znamená to zanechať rozhorčenie a bolesť, vybrať si poučenie zo situácie a pohnúť sa vpred.
⦁    Začni pomáhať ľudom okolo seba.- Pomôž ľudom, keď môžeš. Čím viac pomôžeš, toľkokrát sa ti to vráti. Podobné priťahuje podobné.
⦁    Začni byť odolný voči svojmu levelu stresu.- Spomaľ, ked je treba. Nadýchni sa. Keď nevieš, čo ďalej, dovoľ si ukrojiť z času a vyčistiť myseľ, nabrať kreativitu, jednoducho čas len pre seba. Dá ti možnosť vidieť veci z inej perspektívy, a uvedomiť si či sú tvoje činy v súlade s cieľmi.
⦁    Začni akceptovať veci, ktoré sú menej ako perfektné.- Jedna z najväčších výziev pre ľudí, ktorí sa chcú zlepšovať je naučiť sa prijímať veci, ako sú. Niekedy je lepšie akceptovať veci a svet, ako je, ako skúšať všetko konformne prispôsobiť nemožnému ideálu. Je to strata energie na veciach, ktoré nemôžeme zmeniť. To neznamená žiť priemerný život, ale všímať si krásu vecí, ktoré nie sú celkom dokonalé.
⦁    Začni ťažko makať na svojich cieľoch každý deň, krok za krôčikom.- Kilometrová cesta začína s jedným krokom. Čokoľvek je tvoj cieľ –  malé , ale efektívne kroky ťa k nemu dostanú! Kým veľa z nás sa v určitom kritickom bode k cieľu zastaví, len málo z nás ho prekročí, a dostane to čo chce. Makaním bez frflania.
⦁    Začni počúvať svoju intuíciu. – Ak to pomôže, prediskutuj svoje nápady s tými najbližšími, ale dopraj si dostatok miesta na nasledovanie vlastnej intuície. Buď k sebe pravdivý a povedz,  čo povedať chceš. Urob, čo cítiš v srdci, že je správne. Určite si ten pocit už niekedy zažil.
⦁    Začni byť otvorenejší o tom, ako sa cítiš.- Povedz blízkym ako sa naozaj cítiš. Jednoduchý akt vypúšťania problémov zo seba je prvý krok cítiť sa opäť fajn.
⦁    Prevezmi zodpovednosť za svoj vlastný život.- Buď ju prevezmeš ty, alebo potom niekto iný. A ak tak urobia, staneš sa otrokom ich vízií a snov namiesto budovani vlastných. Aj keď to nebude vždy ľahké, len a len ty máš na to právo.
⦁    Zveľaďuj svoje najdôležitejšie vzťahy.- Prines skutočnú radosť do svojho života a života tých, ktorí sú ti najbližší tým, že jednoducho vyjadríš čo pre teba znamenajú v každodenných situáciach. Nemôžeš znamenať veľa pre každého, ale pre najbližších áno. Pamätaj, nepotrebuješ isté číslo priateľov, ale priateľov, ktorými si môžeš byť istý.
⦁    Začni sa sústreďovať na veci, ktoré môžeš ovplyvniť.- Nemôžeš zmeniť všetko. Neplytvaj energiou a časom na veci ktoré sú nad tvoju kotrolu, prináša to stagnáciu.
⦁    Sústreď sa na pozitívny výsledok.- Myseľ musí veriť, že niečo dokáže spraviť ešte predtým ako to začne robiť. Ako predísť negatívnym myšlienkam je napríklad nahradiť ich pozitívnymi, ktoré sú silnejšie, a vždy keď prídu tie zlé ich imaginárne škrtať. Vyžaduje to tréning, ale mozog sa vie učiť a po čase si zvykne. Nemôžeš kontrolovať všetko, čo sa ti stane. Ale môžeš ovplyvniť to, ako sa k tomu postavíš. Život každého má negatívne, i pozitívne aspekty, záleží na čo sa sústredíš. To, že máš zlý deň alebo týždeň neznamená, že máš zlý život.
⦁    Uvedom si, aký bohatý už si.- ( To najdôležitejšie nakoniec) Aj keď máš ťažké časy, vždy je dôležité pozrieť sa na veci z perspektívy. Nešiel si spať včera s hladom,  neprežil si minútu v strachu o život, máš prístup k pitnej vode. Niektorí by povedali že je to neuveriteľné bohatstvo. Tak nezabudni cítiť vďaku zato, čo už máš

Zdieľaj ďaľej :)

Author:

Cestovateľ, pravdohľadač, warrior, dancer, tu a teraz,umelec a začínajúci fotograf pokúšajúci sa byť všade a zároveň postupne spomaľovať a zjednodušovať, vesmír tvoriaci cez človeka na malú chvíľu. KAIZEN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *