90% ľudi žije viac menej „náhodný“ život..

90% ľudi žije viac menej „náhodný“ život, v ktorom žijú v ilúzii, že ho ovládajú..

Už len tým, že veľa ľudí robí ako prácu to čo ich nebaví je celkom jasné, že ich život riadi celkom niekto iný a nie oni.. Niekedy stačí položiť si len zopár jednoduchých otázok a človeku sa môže dosť vyjasniť pred očami..

Existuje pár jednoduchých otázok, ktoré si môžete položiť:

Čo ma skutočne (teraz) baví v čom som jedinečný?

Čím by som skutočne mohol byť druhým nápomocný?

Veľkým problémom, ale je, že sme tlačený systémom a spoločnosťou do takej pozície aby sme si vôbec neboli vedomí toho, že vlastne vôbec nemáme svoj život pod kontrolou.. Vačšinou to zistíme práve vtedy ak nastane v živote väčší zvrat tipu: prídeme o prácu, partnera, priateľa a pod..

Dá sa povedať, že skutočne to podstatné sa skrýva v prítomnom okamihu v ktorom si tieto veci uvedomíme a hlavne začneme potom aj konať. Za posledné roky (toto je z 2012) som počul veľa žien „riešiť“ hlavne tú druhú osobu ako samé seba.. Čo opäť hovorí len o tom, že veľké množstvo ľudí „nechce“ riešiť seba pretože sa strácajú v tom čo majú zo sebou vlastne robiť.. preto si radšej hľadajú rôzne formy „ako sa zabaviť“ a uniknúť pred vlastným skutočnym JA.

Odporúčam všetkým začať čo najskôr, lebo facka, ktorá príde neskôr môže byť naozaj veľmi silná. Napr. už len to, že niektorí ľudia nevydržia ani 3 dni byť sami so sebou, bez externých vplyvov tipu, tv, kino, disko, bar atď opäť potrvdrzuje ako málo sa venujeme svojej osobe. Nájdite si aspoň 3h denne pre seba, uvidíte, aký budete mať dobrý pocit o pár mesiacov..

úvaha z februára 2012 🙂

 

PODPOR TENTO BLOG – klikni na DONATE:

Zdieľaj ďaľej :)

Author:

Pravdo hľadač, štartér ľudí, informačný nasávač, testovač tela a zdravia, rozvíjač mysle a intelektu, zlepšovač fokusu. Hráč na bicie, cajon, fujaru, hand pan, gitaru. Milovník prírody, záhrad a všetkého živého. TU a TERAZ..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *