Ona sa pripútava zrejme na všetko..

Ona sa priputáva skoro na všetko..

A samozrejme to všetko súvisí s problémom ľudskej mysle daného jedinca, verte či nie, jedna z najťažších úloh je zvládnutie vlastnej mysle! A jej pripútanosti.

Pretože ona si aj vďaka egu a všetkých doteraz nazbieraných vzorcov vytvára viacero ilúzií a pohľadov na svet. Každý jeden to tak máte. Máme..

Každý jeden sme vyskladaný s originálneho koktejlu rodiny, DNA informácii, prostredia, a následne vlastných úsudkov o „svojej“ alebo okolitej realite pričom si zároveň vytvárame veľmi iluzórne predstavy o tom čo je a čo nie je správne a čo alebo kto urobil, že či je správne alebo nesprávne.

Pripútanosť mysle by sa mala učiť už od základnej školy, pretože čím neskôr s tým človek začne tým ťažšie to bude. A toto nie je len obyčajný budhizmus alebo volaké védy alebo kam by to zase niekto zaradil.

Skúste pozorovať aspoň jeden týždeň (aj to je niekomu veľa), čo všetko vám spôsobuje vaša vlastná myseľ. Je tu totižto logicky sled toho ako fungujete.

Na začiatku je tzv. vrodené nastavenie daného človeka tzv. VASANY tie potom nasleduje určitý myšlienkový pochod a ten nasleduje akcia v podobe reči alebo konania skutku.

Prečo je pripútanosť najdôležitejšia? Pretože jej výsledkom je intenzita utrpenia s ktorým sa osoba stretne.. skôr ci neskôr.

NIKTO sa tomuto nemôže vyhnúť (pretože má ego reaktívnu myseľ), pokiaľ nemá zvládnutú vlastnú myseľ a nechápe jemu vlastné nastavenie a konanie a pochody.

Samozrejme, že je to ale možné, a všetko sa začína najprv ukľudnovaním mysle, čiže opakovaným treníngom dostať ju do hladiny, kde nie je myšlienkový pretlak – ktorý je častokrát vytvorený z DÁT a informácií, ktoré nie sú ani nám vlastné!

Teraz vďaka spoznaniu vlastného nastavenia – spominaných vasan si vie človek určiť cestu/spôsob JOGY – joga nie je len bezduché naťahovanie tela, kde väčšina cvičiacich ani nepozná jej pravý význam. JOGA znamená vrátiť sa spät k sebe, spojiť sa konečne s tým SVOJIM, SEBOU – bytím.

Je viacero tipov jógy alebo nazvime to JARGA.. to je inak tiež jedno z pôvodných slov.. Sú to vlastne špecifické duchovno mentálne praktiky.

Príklad: niektorí ľudia môžu zistiť podľa vasan, že je im vhodná joga poznávania skrze štúdium kníh. Pre iných to nemusí byť vhodné. Môže byť pre nich ale vhodné zase poznávanie cez AKCIU pohybu a určité činnosti, aktivity..

Pre viac info odporúčam knihy a videa od swami Parthasaratyho – má viacero kníh ohľadne pripútanosti. Odporúčam ako prvú čítať „The Fall of the human intellect..“ Silná kniha hodná dôkladného štúdia a následnej praxe.

 

Úvaha z 23.8.2017

Zdieľaj ďaľej :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *