Kniha piatich kruhov

Kniha piatich kruhov je už od svojho pôvodného vydania v 17. storočí bestsellerom o stratégii boja ale i mysle, aplikovateľnej na akýkoľvek aspekt života.Jej autorom je japonský samuraj Mijamoto Musaši, ktorý na základe vlastných skúseností z celoživotného zápasenia opísal princípy japonského „umenia meča“ nazývaného kenjutsu.

Ako však využiť jeho jedinečné učenie v modernom svete, v ktorom sa namiesto nepriateľov a otvoreného boja stretávame s konkurenciou či potrebou efektivity práce?
Na túto otázku odpovedá autor knihy Leo Gough, ktorý Musašiho stredoveký text upravil tak, aby sa Knihou piatich kruhov kreatívne inšpirovali nielen majstri bojového umenia, ale aj novodobí manažéri a podnikatelia.

[button color=“purple “ size=“medium“ link=“https://www.pantarhei.sk/knihy/odborna-a-popularno-naucna-literatura/ekonomia-manazment-marketing/manazment/mijamoto-musasi-a-jeho-kniha-piatich-kruhov.html“ target=“blank“ ]Kniha piatich kruhov[/button]

Zdieľaj ďaľej :)

Author:

Cestovateľ, pravdohľadač, warrior, dancer, tu a teraz,umelec a začínajúci fotograf pokúšajúci sa byť všade a zároveň postupne spomaľovať a zjednodušovať, vesmír tvoriaci cez človeka na malú chvíľu. KAIZEN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *