Čo vám o zdraví nepovedia z pohľadu čínskej medicíny

Na tému zdravie…nalejme si čistého vína.V nemocnici kde liečia doktori na „evolučných“princípoch minulého storočia alebo fitness magazíne vám o tom asi nepovedia.


1.Nevyvážená strava

Vzhľadom na elementy,obdobie,prostredie.No však poskúšam diéty, dám si len šaláty,budem jesť raw,príp.mliečno-sojovu proteínovú diétu…Dlhodobé experimenty mi ukázali obrovské kixy. Nie som zastáncom žiadneho systému, no najviac ma zatiaľ užasla strava piatich elementov.


Je to jediný štýl,kde sa berie do ohľadu telo ako komplexný celok v súlade s prírodou,posilňujú sa orgány a všetky vrstvy organizmu.

Podľa elementov,prostredia,období,emócii,orgánov,vnútorností,farieb,zmyslov atď
Napríklad teraz v zime som si všimla,že do seba ľudia ládujú kilá studeného ovocia,citrusov,šalátov na raňajky namiesto teplej kaše a pod…Toto všetko telo zachladzuje a malo by sa konzumovať keď je teplo.
Slezina nie je schopná potom transportovať tekutiny,krv,vylučovať a funkcie organizmu sa znižujú.Tým nevravím,že sa nemá ovocie jesť,ale všetko primerane.Každý je iný a unikátny a keď sa na niekoho ušije diéta,keď ryba chce šplhať na strom môžeme sa poškodiť..Odporúčam knihu TAO zdravého stravovania alebo Výživa podľa piatich elementov.


Plesne

Toto je téma,ktorá sa v záp.medicíne vôbec nerieši a pritom je jedným z najväčších zdrojov vzniku alergénov a zápalov.Nedávno som bola na kvalitnom seminári, a možno by som bola radšej keby som sa niektoré veci nedozvedela.


Nízke množstvo plesne v organizme je prirodzené,no väčšie môže narobiť šarapatu.Väčšina toho,čo kupujú ľudia v hypermarketoch je ich zdrojom.Všetko balené,v konzervách,mleté,v sáčkoch,striekané (čiže väčšina vecí)je ich liahňou.Okrem psychiky,keďže črevá sú druhý mozog(prepojené s mozgom nervom vagus)si asi viete predstaviť čo to robí po tele v každom zo systémov.Tvorí sa vlhkosť,zápaly..


Antibiotiká

Asi to poznáte vystúpi horúčka-bum hodíme tam antibiotiká.Nechápte ma zle,nie som proti nim a oceňujem ako zachránili životy množstvá ľudí pred baktériami,ale nezaberajú na vírusy,kt.sú 90% syndrómov,s kt.chodíme za doktormi!!


Keď sa obranná vrstva organizmu perie s vírusom,sám je vyčerpaný a my si do toho práskneme ATB, ktoré zachladzujú a oslabujú ho,hádajte aké su následky..Oslabenie imunity,a dokonalé rodisko pre plesne,parazity zbytkové patogény ktoré sa budú recidívne vracať. „A však sa doplním probiotikami..“Asi vás sklamem, ale to zdaleka nestačí..


Nedostatok rekonvalescencie,prílišný tlak na telo =predčasné starnutie


Táto rýchla doba po nás chce aby sme boli stále produktívni,ideálne nevziať si dovolenku ani keď sme chorí.
Orgány by sa mali podľa období posilňovať.Čo sa stáva keď nevieme byť v kľude,na seba stále tlačíme,či už športovo-pretrénovaním alebo pracovne?

Bez energetickej hygieny a doplnenia orgánov vyčerpávame našu esenciu(ting) v obličkách,ktorá je našou životnou silou,sviečkou ktorá môže horieť čoraz menej,predčasne starneme,zmršťujeme sa.Tým vysušujeme telesné tekutiny,krv necirkuluje správne.


Ak nevyležíme chorobu zväčšujú sa uzliny,blokuje sa cirkulácia čchi(energie)v krvi(trpia ľadviny a pľúca) a takisto oslabuje sa imunita. Zložíme obranné hradby organizmu a patogén sa môže opakovane vracať,až do chronických stavov.


-„Prečo?“Pátrať po patologickom koreni,odstrániť zdroj škodliviny,prečistiť organizmus a posilniť orgány a obrannú energiu.


Toto je hrubý základ diagnostických postupov tradičnej čínskej medicíny.Verili by ste, že západná nedodržiava z toho vlastne nič ?


Namiesto otázky prečo ma bolí hlava( príklad) sa povie- bolí ma hlava,dajte mi lieky,odseknite ma od bolesti..Nezisťuje sa pohyb patogénov,akú vrstvu poškodil,aké rozvracače(chlad,teplo,vlhkosť,vietor,)nevypočuje sa človek ako fungoval emočne,ako s organizmom zaobchádzal,nevyšetrí sa ani pulz ani jazyk,kt. je zrkadlom vnútorného stavu orgánov,neurčí sa plnosť yinu a yangu,teplo-chlad,povrch-hlbka..Samozrejme najideálnejšie je,keď už má človek vycibrenú intuíciu a vie čo a kedy mu robí dobre.Aj najväčší najštudovanejší doktor môže škodiť keď ide čisto logicky a nevie sa nacítiť.


-„Duchovno nie je súčasť mňa,EMÓCIE a energiu neriešim.“


Pre mnohých je duchovno len nejaká ezoterická záložka v knižnici a cvičenie jogy ale práca so svojimi tieňmi ktorá mení vedomie.Sme v dobe,kde zmeny pocíti každý.Posun v evolučnom raste vedomia k plnému potenciálu individualne aj kolektívne je podstata a polka jablčka neoddeliteľná od človeka,len nám to nechcú povedať,aby sme zostali v iluziach.


Je pre každého bez výnimky dôležité si uvedomiť,že to duchovno nie je to čo si myslia a rozšírenie úrovne vedomia na vyššie frekvencie je základným stavebným prvkom vývoja všetkého a mení celú realitu.Nie je to nič uletené,vznášajúce sa niekde na obláčiku ako je propagované.Boli sme týmto systémom programovaní,aby sme sa nespytovali,len slepo nasledovali.Náročné je,keď človek začne zisťovať že v mnohom od historie,vlády nás klamali a našej sily či už zmyslovej tvorivej alebo liečivej odstrihli.


Na túto tému by sa dalo baviť hodiny. V skratke-za 90% našich fyzických ťažkostí sú zodpovedné emočné stavy.Ďalšia vec,ktorú záp.medicína absolútne odstriháva od človeka a vidí ho len ako kopu mäsa a kostí.
Dokonca i tie pozitívne ako radosť vyčerpávajú napr.srdce.Nepleťme si ich s vibráciami,ktorých svetlo má uplne iný,liečivý vplyv na bunky


Nadmerné,a nespracované(!) emócie spôsobujú v tele oheň (yang),nadbytočné horúco,a teda blokádu cirkuláciu pečene a krve.čerpá tekutiny,nevieme pracovať s mozgom a spať…a mnohé iné.


Ak nemáš okrem hmoty v sebe obsiahnuté nič iné, prenesie sa to na telo a všetky polia,skôr či neskôr do bodu vyhorenia,vypálenia šťavy.Hmota má nízke vibrácie.


Čisto hmotné,pomaly kmitajúce vnímanie ľudí ktoré neberie do úvahy veľkosť kozmického diania je jednoducho a stručne povedané priklincovavane k Zemi,ktorej úroveň vývoja len trojdimenzionálna.Ľudia,ktorí sa odmietavo stavajú k skutočným neumelým hodnotám.


My sme tu aby sme obsiahli uzemnili a zjednotili oboje.Nebo i Zem.Hlava a Srdce.Duch a Hmota.Žena a Muž.Nová Zem.


Zanaya

Zdieľaj ďaľej :)

Author:

Cestovateľ, pravdohľadač, warrior, dancer, tu a teraz,umelec a začínajúci fotograf pokúšajúci sa byť všade a zároveň postupne spomaľovať a zjednodušovať, vesmír tvoriaci cez človeka na malú chvíľu. KAIZEN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *