Čo šťastní ľudia robia, ale o tom nehovoria

[facebook]

Nenechajú sa zatiahnuť do nezmyselných sporov.

Snaž sa nevytvárať spory tam kde ich netreba a nezapájaj sa do tých, ktoré smerujú tvojím smerom. Šťastných ľudí jednoducho neurazí to čo náhodní ľudia vypustia z úst. V skutočnosti sú za to aj vďační lebo to berú ako pripomienku toho kým by nemali byť. Jednoducho sa usmejú a idú ďalej. Vyzývam ťa, sprav to isté!

Radšej dávajú než dostávajú.

Dávanie považujem za nesebecký akt (a tým je) , no dávanie môže byť viac prospešné pre toho kto dáva než pre toho kto dostáva. Šťastní ľudia to vedia a vyhľadávajú možnosti dávať a pomáhať, lebo ich to naplňuje.

Starajú sa o svoje vzťahy.

Finding Flow, zaujímavá psychologická kniha. Podľa výskumu je 60% šanca, že človek povie, že je šťastný ak má aspoň 5 priateľov, ktorým môže zveriť svoje problémy. Počet priateľov však nehrá až takú veľkú rolu ako snaha, ktorú vložíš do svojich vzťahov. Je to smutné no je dokázané, že aj to najsilnejšie priateľstvo sa môže rozpadnúť pokiaľ sa oň nestaráme. Nič nedostaneme len tak.

Šetria si lásku aj sami pre seba.

Tá najsmutnejšia vec je ľúbiť niekoho natoľko, že stratíš samého seba a zabudneš na to, že aj ty si výnimočný. Staráš sa o druhých a pritom zabúdaš na seba. Šťastní ľudia vedia, že ľúbiť samého seba nie je sebecké. Ak budeš robiť veci pre seba budeš lepší a schopnejší pomôcť druhým. Ak obetuješ všetko pre potreby druhých nebudeš nikdy sám sebou.

Efektivita pred popularitou.

Viac sa sústredia na veci, ktoré robia a to ako ich robiť lepšie než na popularitu, ktorú získajú. Byť efektívny znamená dosiahnuť zmenu a ten pocit, že si niečo zmenil je to čo sa ráta.

Povedia „NIE“ keď treba.

Hovoriť „áno“ ťa dovedie akurát k tomu byť naozaj žalostný. Budeš sa akurát cítiť neskutočne vyťažený. Každý máme povinnosti no znesiteľné tempo je dôležité, tak sa snaž kontrolovať na čo všetko povieš áno.

Prestaň hovoriť „áno“ keď chceš povedať „nie“. Nemôžeš sa vždy prispôsobovať lebo to ľudia začnú využívať. Stanov si hranice, ktoré neprekročíš.

Sú Vďační.

Uvedom si aké máš šťastie. Uvedom si to každý deň. Čím viac si budeš vážiť dobrých vecí, ktoré sa ti stali, tým viac ťa ich neskôr opäť postretne. Vďačnosť je bezpochyby dôležitou súčasťou šťastia.

Myslia Pozitívne.

Je to naozaj neskutočné klišé no je jednoducho pravda, že šťastní ľudia sa nezameriavajú na okolnosti, ale na postoje. Vedia nájsť vo všetkom dobrú stránku. Neúspech vidia ako príležitosť naučiť sa niečo zo života, vlastne celý svet vidia ako nespočetné príležitosti. To čo sa im nepodarí jednoducho nebolo pre nich a malo im to dať len lekciu.

Nestotožňujú sa s úspechmi ani zlyhaniami.

Neberú si veci osobne. Ak zlyhajú nerobia si z toho veľkú hlavu a nie sú namyslený keď sa im niečo podarí. Snaž sa byť ako oni. Nenechaj úspech aby ti liezol na mozog a nenechaj zlyhanie aby ťažilo tvoje srdce.

Ako prekonávajú ťažké časy.

Je skutočne ťažké byť šťastným pokiaľ sa stane nejaká tragédia. No som si istý, že to čo formuje tvoj charakter sú práve ťažkosti a prekážky a hlavne to ako sa s nimi vyrovnáš. Pamätaj, si tým v čo veríš, preto sa pozri na veci objektívne, využi z nich to dobré a posuň sa ďalej. Neostávaj smutný príliš dlho.

Vidia odmietnutie ako ochranu.

Odmietnutie ber jednoducho ako ochranu pred tým čo ti nie je súdené. Znamená to, že ten druhý nedokázal spozorovať čo môžeš ponúknuť. Pre teba to je len ďalšia možnosť ako sa zdokonaliť v tom čo robíš. Neber si odmietnutie osobne, jednoducho to nebolo pre teba to správne.

Sústredia sa na prítomnosť.

Nenechaj tvoju minulosť aby určovala kým si dnes, vezmi si ju za lekciu pre to čím budeš zajtra. Nemáš potuchy čo ťa čaká a to je to čo robí život úžasným a prečo sa oplatí žiť v prítomnosti. Vyťaž z prítomnosti čo najviac!

Idú za svojimi snami.

Týždenník The Guardian sa pýtal sestier v nemocniciach, čoho ľudia najviac ľutujú pred smrťou. Vraveli, že sú to nenaplnené sny. Keď si uvedomia, že ich život sa chýli ku koncu a ohliadnu sa späť tak ľutujú čo všetko nespravili. Zdravie nám dáva slobodu konať to si však neuvedomíme pokiaľ ho nestratíme, čo je smutné.

Plne sa zaviažu pre to čo je dôležité.

Ak ťa niečo len zaujíma budeš pokračovať v tom čo je pohodlné. Ak si k niečomu zaviazaný dáš do toho všetko. Bodka.

Nepohodlie príjmu s otvorenou náručou.

Boj a námaha sú znakom progresu a šťastní ľudia sa v tom jednoducho vyžívajú. Milujú ten pocit zadosťučinenia keď dosiahnu svoj cieľ po ťažkej práci. Jednoducho byť v niečom zlý je prvý krok k tomu byť v tom sakra dobrý!

Starajú sa o fyzickú kondíciu.

Nie je inej cesty. Aj keď sa ti cvičenie zdá nepríjemné pokiaľ vytrváš budeš sa cítiť sebavedomo, zdravo a celkovo lepšie. Ak jednoducho nie si v dobrej fyzickej forme bude tým ovplyvnený každý aspekt tvojho života. Výskumy ukázali, že konštantné cvičenie má na depresiu rovnaký účinok ako Antidepresíva. Navyše ľudia, ktorí cvičia majú o sebe vyššiu mienku a viac si vážia sami seba.

Peniaze míňajú za zážitky nie nepotrebné veci. S rozumom míňaj peniaze na veci a radšej daj viac na zážitky. Prečo? Dám ti hneď dva dôvody: 1. Postupom času si zážitky viac ceníme. 2. Zážitky sú zväčša sociálneho charakteru, dostaneš sa z domu a možno spoznáš zaujímavých ľudí.

Vychutnávajú si drobné veci. Šťastie nie je „Čo“ ale „Ako“, je to myslenie a nie cieľ. Šťastie je užívanie si malých vecí počas cesty za tými veľkými. Skutočné šťastie ide ruka v ruke s tým byť schopný spomaliť a užívať si jednoduché veci okolo seba. Je škoda, že niektoré momenty oberáme o ich kúzlo lebo nám prídu nepodstatné. Preto na to nezabúdaj a skús ich nepodceniť.

Akceptujú nestálosť života. Veci v našom živote netrvajú večne, to ale neznamená, že čas pri nich strávený bol zbytočný. Počas toho ako dospievame fyzicky i mentálne si jednoducho uvedomíme čoho sa oplatí držať a čo je lepšie pustiť k vode. V našom živote sú jednoducho veci, ktorým nie je predurčené v ňom ostať. Niekedy je zmena, ktorú nechceme spraviť práve tým čo nás posunie ďalej.

[facebook]

Zdieľaj ďaľej :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *