Čo je čchi kung?

Zamysleli ste sa niekedy po dlhom vyčerpávajúcom dni, kde sa stratila vaša energia akokoľvek ste sa snažili udržať ju na vrchole? Pokúšali ste sa aktivovať potenciál všetkých smerov v sebe, ale nevedeli ste ako?

Všetci si uvedomujeme dôležitosť času ale .. Čo keby existoval spôsob, ako získať späť svoju silu za niekoľko minút jednoduchými cvičeniami,, ktoré vám vždy pomôžu vrátiť sa do prítomného okamihu a sústrediť sa? Ochutnať beztiažový relax v pohybe, kde je myseľ kľudná, orgány revitalizujú a prúdi inšpirácia.

Čo je čchi kung?

Chi – energia ktorá sa nachádza všade okolo, prejavujúca sa v nás ako životná sila

kung– je práca ( kultivácia)

fu-čas

Čiže čchi kung fu-skrátene čchi kung ,je práca s našou životnou silou, ktorá si vyžaduje určitý čas.

Energia- životná sila spolupôsobí s celkovým biochemickým stavom organizmu,a významne s aktivitou neurónovej siete. 

Svaly môžete budovať nielen v tele, ale aj v mozgu! Neuroplasticita je proces, v ktoromje možné znova preskladať svoju myseľ a nahradiť staré sebazničujúce vzorce novými zdravými. A práve čchi kung je veľmi užitočný nástroj na preukázanie prepojenia tela a mysle.Spolu s tai-chi (jeho fyzický prejav v meditatívnom pohybe) umožňuje prístup do vyšších sfér vedomia, prebúdza v nás skrytý skutočný potenciál a zároveň precvičuje vaše telo aby bolo schopné aj tvrdosti,expanzívnosti (yang) aj jemnosti (yin)

Pre čchi kung sú charakteristické pomalé plynulé pohyby v súlade s dychom, pokojným stavom mysle a vizualizáciou prietoku čchi v rôznych častiach tela. Sú to cvičenia pre podporu ohybnosti mysle i tela,meniace duševné a emocionálne stavy, ktoré podporujú prítomnú  sústredenosť  no zároveň myseľ pokojnú ako hladina jazera v bezvetrí,schopnú kedykoľvek konať ako najlepšie vie. Posilňujeme pri nich svaly,šľachy,fascie,kosti a dreň v rámci fyzického tela.

No existuje oveľa viac než len fyzický pohyb svalov a postojov, dokonca aj taoistickí mnísi v starej Číne považujúcii čchi kung za neodmysliteľnú súčasť všetkých bojových umení vedeli, že sa najskôr musíme naučiť udržiavať vnímavosť celého tela, pretože naše vedomie nie je len v mozgu. – je to energetické pole mnohých vrstiev expandujúcich vo fyzickom tele a okolo neho!

Cieľom mnohých súborov týchto cvičení je naakumulovanie a následné smerovanie bioelektriny (čchi) v ľudskom tele, ktorá ak je správne kultivovaná vedie k harmonizácii zdravia,potlačeniu stresových či traumatických reakcii organizmu, a napomáha rozvíjať ľudský potenciál vo všetkých smeroch a aktivitách.

Pri pravidelnom cvičení začnete chápať, ako vo svojom tele vytvárate napätie nevyriešenými emóciami a ako ho môžete uzdraviť SVOJOU VLASTNOU silou v energetických centrách, skôr než sa prejaví v orgánoch. Prevezmete kontrolu nad svojim životom, stanete sa vlastným zdrojom, vždy schopným povzniesť sa nad každú náročnú vonkajšiu okolnosť s láskou a porozumením. Pretože sila prenášať hory a transformovať realitu pochádza zvnútra a prejavuje sa navonok.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je PAujPAjpa2_UJWR2h8JrgdFPtBlBfBh9S-BqZQPIsvqE29vXzJgXDLhqMNOVAhVEsUZrjwj8fpi1QsUTid26zuDlJqaQCNKaOxi0nysN7elrY7XeAablM96bu-Tf5wj0ifzOPFvB=s1600

Elektrická aktivita prostredia v ľudskom organizme reguluje metabolizmus jednotlivých buniek, tlkot srdca cez reguláciu oscilácie iónov vápnika a samozrejme je neodmysliteľne spojená s procesmi, ktoré nazývame myslenie a vôľový prejav jednotlivca .Pokiaľ s ňou človek nepracuje a nedistribuuje ju rovnomerne, tak naopak degraduje a svieca životnej sily sa pomaly skracuje.Vedie k narušeniu biochemickej rovnováhy organizmu,oslabeniu imunitného systému a tým pádom vzniku najrôznejších chorôb.Hoci detailný mechanizmus pôsobenia techník čchi kungu ešte stále nie je vedou plne uznávaný, účinky rôznych foriem na reguláciu nervovej ,obehovej imunitnej sústavy a tým na psychickú a fyzickú pohodu jednotlivca sú nepopierateľné.

Vedeli ste, že vo vašich črevách je viac neurónov ako v celom nervovom systéme? Staroveká čínska a iné civilizácie už vedeli, že toto energetické centrum zohráva kľúčovú úlohu pri regulácii emócií. Tento „druhý mozog“ alebo nižší tantien je úložiskom, kde môžete kultivovať a kondenzovať svoju životnú energiu Chi. Nachádza sa v dolnom bruchu, 2 cm pod pupkom.

Prebuďte svoju intuíciu, aby ste mohli plynulo pohybovať telom, pohybom taichi a naučte sa sami zisťovať, kde sa vo vašom tele nachádza stres a napätie. Uvoľnite svaly a fascie a pohybujte sa ako tečúca voda, silná, ale odolná.zistíme, ako uvoľniť napäté emócie, stres a bolesti v tele, ako sa efektívne pohybovať- a byť silným, dynamickým a flexibilným bojovníkom, či už v akomkoľvek športe alebo v každodennom živote. Cvičením budete schopní pokročiť v používaní zámerov svojej mysle na rozpustenie blokovanej čchi a otvorenie konkrétnych hlavných energetických brán  tela. Budete sa cítiť doslova živší a mladší, pretože čchi začne plynúť voľnejšie a to sa odrazí aj na hladkosti pohybu, jeho flexibilitu rovnováhu a dynamiku. 

Budete plávať vo vode vlastného vedomia, nekonečným rezervoáru správne nasmerovanej energie.

.

Zdieľaj ďaľej :)

Author:

Cestovateľ, pravdohľadač, warrior, dancer, tu a teraz,umelec a začínajúci fotograf pokúšajúci sa byť všade a zároveň postupne spomaľovať a zjednodušovať, vesmír tvoriaci cez človeka na malú chvíľu. KAIZEN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *