Ako aktivovať náš druhý mozog

🔥🔑🔋🔌💎

Dantian (indicky-kanda, japonsky-hara) sa prekladá ako „pole elixíru“, koreň stromu života, centrum ťažiska.
V technikách Tao ukladáme energiu do troch dantiénov, ktoré zodpovedajú tiež trom „mozgom“, horný (mozog) stredný (srdce, bod medzi bradavkami) a dolný(podbrušie).


Sú to 3 neobmedzené rezervoáre a zdroje QI (energie) a našej životnej energie v tele. Meridiány sú riečiská energie vyživované z týchto zásobníkov. Cieľom ich aktivácie je neustále doplňovanie energie spotrebovanej mozgom a orgánmi a zjeňovanie našej životnej sily,esencie (ting) do vitality (qi).

Vedeli ste, že rozmýšľaním a obavami čerpáte telo viac ako fyzickou prácou? Vedci zistili, že ľudia, ktorí sa príliš trápia a myslia, mozog využíva až 80% energie tela, takže iba 20% zostáva pre funkčné orgány a telo.Ak „horný“mozog generuje veľa emócií, prenášajú sa a spôsobujú poškodenie hlavných orgánov; srdce, pľúca, pečeň, slezina, žalúdok, obličky. „Druhý“ mozog v čreve vykonáva podobné práce ako ten v hlave. Je to emocionálny a citový mozog. Je zaujímavé, že celá táto praktika Tao to vedela pred tisíc rokmi a sústredila tam vedomie a techniky sebamajstrovstva


 Dolný tantién,srdce a mozog ako dôležité ústredné body pre kultiváciu zdravia sa odpradávna používali v TAO, bojových umenia ako čchi kung, taichi, reiki, čínska medicína, akupunktúra.. Ak do nich prúdi energia, naša regenerácia orgánov, sexuálnej energie,vitálna sila a myseľ dosahujú plný potenciál. Existuje veľa príbehov o mníchoch, ktorí takýmito procesmi zvykli dosiahnuť vek a pružnosť 130 rokov.


Koncept dantianov ako energetických centier v TAO je podobný interpretáciam rôznych starodávnych kultúr, napr.indickému konceptu čakier ako kľúčových bodov, kde je uložená prána. Rozdiel je v tom, že taoistický dantián je hlavným energetickým mechanizmom UKLADANIA, zatiaľ čo čakry sú energetickými vírmi,kde energia len prúdi.Hlavným kľúčom k aktivácii našej mikrokozmickej obežnej dráhy je dolný tantién (viď na obrázku,začína v perineu,stúpa miechou a klesá prednou dráhou)


🔥🧠🔑🔋

Taoistickí učitelia učia študentov, aby sústredili myseľ v pupku, resp.2 palce pod ním (dolný tantién), aby rozvíjali kontrolu nad myšlienkami a emóciami a transformovali ich v oheň, aby už viac nepoškodili orgány. Konanie“z tantiénu“sa považuje za konanie vo vysokých stavoch vedomia alebo samádhi. Majster kaligrafie, šermiarstva alebo akéhokoľvek východného bojového umenia sa podľa japonskej tradície „chová z hary.“ V posvätných tradíciách museli všetci samurajovia pred vstupom do boja ovládať aktiváciu svojej hary ako znak mocného bojovníka. Samuraj ukončoval svoj život aktom „harakiri“ keď nezvládol svoju úlohu, bodol meč do svojho najsilnejšieho centra hary ako znak poníženia. Ženy gejše, boli pre mužov nevyhnutne atraktívne kvôli aktivovanej sexuálnej energii a silnému elektromagnetickému poľu v pupku.

👁️‍

Ako krok za krokom uvoľniť energiu v dolnom tantiéne jednoduchými technikami, nech ste kdekoľvek? ☯️
🔥Či už cvičíte alebo jazdíte autom, keď váš mozog príliš myslí, predstavte si že s dychom spúšťate myšlienky z mozgu dole do podbrušia,akoby ich sťahovala gravitačná sila do zeme.
🔥 Dýchajte do pupka, predstavte si, ako sa tam s každým nádychom zväčšuje a zmenšuje malá horiaca guľa,slnko alebo uhlík.Keď dýchame hlboko,no jemne, vtedy začneme automaticky čerpať čchi-energiu,ktorá sa viaže na molekuly kyslíka.Ako deti sme to vedeli,dýchali sme do bruška,no potom sme to prichádzajúcim stresom a nátlakom okolia vyrásť a byť produktívny zabudli.A Chce to čas a tréning, ale zrazu tam budete cítiť teplo,uvoľnenie a možnosť výberu kedy chcem svoju myseľ koncentrovať a expandovať a zároveň kedy energiu stiahnuť dovnútra…yin a yang!
💚Akonáhle sa aktivuje prietok resp.flow, tento pocit sa bude objavovať viac a viac-keď dochádza k vnútorným energetickým zmenám,tak aj fyzickým-brušných svaloch,panva,flexory,atď..Ako vo vnútri tak aj vonku.
🔥VNÚTORNÝ ÚSMEV -Jedna z najznámejších praktík taoistického neidanu (vnútornej alchýmie) – pri ktorej sa usmievame od hlavy po päty do orgánov,šliach,drene,žíl,meridiánov,krvi nášho tela, aktivujeme energiu milujúcej láskavosti a prebúdzame tok piatich prvkov (5 hlavných orgánov,5 elementov a každý je spojený s pozitívnymi a negatívnymi emóciami – negatívne je možné transformovať .(ĎALŠÍ POST)


# energia # liečenie # martialarts # tao # sila # bojovník # prebudenie # vzostup # zdravie # egypt # beyou # myseľ # cvičenie # sila

Zdieľaj ďaľej :)

Author:

Cestovateľ, pravdohľadač, warrior, dancer, tu a teraz,umelec a začínajúci fotograf pokúšajúci sa byť všade a zároveň postupne spomaľovať a zjednodušovať, vesmír tvoriaci cez človeka na malú chvíľu. KAIZEN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *