7 tipov na posilnenie imunity

Ak vás už nebaví používať lieky a inhalátory na liečbu vašich príznakov a hľadáte holistické riešenie, osvojte si týchto pár tipov, ktoré vám môžu pomôcť.


1.) Alfa a Omega-Posilnite svoj imunitný systém. Hlavnou príčinou alergií je nedostatok imunitného systémua plesne v systéme.Viete že za 60% alergií môžu plesne v našom tele? Nedávno som bola v jednom kvalitnom liečebnom centre na prednáške o plesniach, a dozvedela som sa neskutočné veci,ktoré moderná medicína absolútne podceňuje.
Nielen zdravie čriev,ich súvislosť s imunitou ale ako takmer vo všetkom balenom v sáčkoch,plastoch konzervách sa nachádzajú plesne. Najhoršie je to v hypermarketoch,dá sa povedať že väčšina potravín sú otraviny, ale keďže sme v dobe obrovského zhonu,nikto nemá čas si to overiť. Plesniam venujem zvlášť článok.


So všetkou prácou, ktorú robíme na posilnenie nášho imunitného systému v zime, môžme pridať nejaké iné bylinky, než aké používame v zime.Dobré na posilnenie imunitného systému, sú koreň Astragalus( Huang Qi)a liečivé huby ako Reishi,potom Ženšen,kordyceps,chlorella,zeolit alebo mumio.
Nápomocné pre imunitný systém je aj CBD.Pridanie púpavy,podbeľa,žihľavy, by bolo super prospešné. Najmä žihľava pomáhajú vyrovnávať hladiny histamínu v tele, takže môže znížiť alergické reakcie. Sú tiež protizápalové.


Existujú aj rôzne čínske bylinky TČM od 001-099 Herbs alebo Hoffman vo forme tinktúry, piluliek alebo granúl, ktoré môžu predchádzať alergiám a tiež liečiť symptómy a mám s nimi skvelú skúsenosť.Konkrétne je vhodný na imunitu Ebenový vetrolam,č.153.


2.)Cvičte qi gong. Ide o prax pohybu energie v tele na podporu samoliečenia. Qi gong otvára akupunktúrne body na meridiánoch tela. Môže posilniť imunitný systém a pomôcť priniesť pocit pokoja do tela, mysle a ducha. To môže pomôcť predchádzať alergiám a dokonca liečiť symptómy. Naučiť sa niektoré základné akupunktúrne body otvárať denne ako súčasť praxe je mimoriadne užitočné.


3.)Je OK odpočívať a dôverovať
Vyjadrite svoje potreby,emócie a povenujte sa im v sebareflexii.Telo sa najviac lieči keď je v kľude.
80% našich zdravotných problémov je spojených s potlačenými emóciami.Ak zažívate nejaké opakujúce sa cykly,ktoré vás šťavia z energie, je vhodné sa z nich vypísať,zamyslieť, a uvidíte čo vám vnútorný sprievodca keď začnete písať ukáže.Na neutralizáciu pocitov namiesto potlačenia je takisto vhodná práca s čchi kungom – ako napr. 5 elementov-trasnformácia negatívnych emócii z 5 hlavnych orgánov.
NIE JE o tom byť dokonalý. Perfekcionizmus je aj tak strašne nudný.
Váš nervový systém rád vytvára problémy a snaží sa napraviť veci, ktoré nie sú pokazené alebo ktoré nemôžete opraviť.


Keď o sebe začnete pochybovať a budete si myslieť, že je tu nejaký problém, vaša energia sa posunie a bude to citeľné u každého okolo vás,zastavíte tok hojnosti.
Čo keby ste teda plne dôverovali?
Že som dostatočný,na mne záleží..


Istota nad pochybnosťami magnetizuje láskua príťažlivosť na najvyššej možnej úrovni!
Tak si kurnik zdriemnite…Zjedzte tú čokoládovú tyčinku bez pocitu viny.
ODPOČINtE si a VERTE, že nato máte. To som ja dlho nevedela, sa spomaliť


4.)Jedzte aspoň troška divokého „jedla“ Samozrejme pokiaľ v nej nie sú iné chemikálie. Divoká potrava je neuveriteľná pre imunitu. Môže tiež vybudovať vašu toleranciu voči práve divokým rastlinám, ktoré vytvárajú alergény.
Zamyslite sa nad konzumáciou miestneho medu. Je to preto, že zbierajú peľ z miestnych rastlín! Jar je skvelý čas na zber rôznych divých bylín ako je púpava,skorocel,pľúcnik,žihľava,fialky a ďalšie. Ak nemôžete jesť divú stravu, skúste získať miestne jedlo od svojho farmára.


5.) Skúste TAO typ stravovania podľa 5 elementov,nájdite si akýste element.. Pre mňa je to najvyváženejší štýl stravovania presne podľa prírody a toho aký som typ. O tomto tiež napíšem podrobnejší článok.


6.)Použite neti hrniec alebo akýkoľvek typ soľného čističa nosa. Neti hrniec je aryuvédska technika na čistenie nosových priechodov. To môže vyčistiť alergény z vašich dutín a zabrániť tomu, aby vyvolali alergie. Najlepšie je to urobiť v noci alebo po pobyte vonku


7.)Skúste nástroj guasha. Je to východný kamenný nástroj a používa sa na jemné škrabanie a tlačenie pokožk, aby sa umožnilo čchi priviesť krv a cirkuláciu na povrch. Môže sa to urobiť na zmiernenie preťaženia dutín a odvodnenie lymfatického systému,takisto aj na chronickú bolesť. Dá sa ľahko objednať.Gua Sha využíva ťah, ktorý súčasne vytvára tlak a napínanie, vďaka čomu je pri tvarovaní tvárových prvkov, ako sú lícne kosti a čeľuste, účinnejšie ako nefritový valček.
Alebo si aspon každéráno po zobudení preplieskajte rukou vo valčeku celé telo,čím aktivujete lymfatický systém a budete prekvapení ako vás to zobudí!

Zdieľaj ďaľej :)

Author:

Cestovateľ, pravdohľadač, warrior, dancer, tu a teraz,umelec a začínajúci fotograf pokúšajúci sa byť všade a zároveň postupne spomaľovať a zjednodušovať, vesmír tvoriaci cez človeka na malú chvíľu. KAIZEN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *