7 inšpiratívnych biznis tipov, ktoré môžeš použiť už dnes

[facebook]

Nechyť sa do pasce pochýb

Keď chytíš flow, tak často dosiahneš a vytvoríš viac. Čím intenzívnejšie sa sústredíš a si aktívny, a čím dlhšie si dokážeš udržať fokus, tým rýchlejšie dosiahneš svoj cieľ. Čas, ktorý stráviš pochybovaním, v strachu a pri nedôležitých veciach, len odďaľuje tvoj úspech. Keď je tvoja myseľ sústredená na vlastné sny, jednoducho nebudeš mať čas na pochyby, ktoré by ťa brzdili.

Váž si čas

Všetko, čo robíš, ťa niečo stojí. Nehovorím o peniazoch, ale o čase. Nauč sa maximalizovať hodnotu svojho času a stanovuj prioritu každej veci, ktorú máš urobiť. Ľudia, ktorí nie sú zaneprázdnení a chcú, aby si svoj čas strávil s nimi, môžu považovať odmietnutie za hrubé, ľudia podobní tebe však pochopia, že si jednoducho vieš určiť priority a nie je to tak, že by ti na nich nezáležalo, ale snažíš sa dosiahnuť svoj cieľ, a to si vyžaduje striktné dodržiavanie pravidiel, ktoré si si sám stanovil.

Ceň si svoju prácu

Často, keď ponúkaš službu za menej než cítiš, že by mala byť ohodnotená, znižuješ hodnotu svojho času a úsilia, a tým spomaľuješ svoj biznis. Každý aspekt tvojej práce, za ktorý pýtaš menej, než by si mohol, sa tak stane slabým článkom. Navyše to znižuje tvoju motiváciu, efektivitu a výkonnosť, a to sa neskôr odzrkadlí na profite. To, čo určuje tvoju hodnotu je úsilie a efektivita pri tých najdôležitejších aktivitách, preto si nemôžeš dovoliť, aby ťa tie okrajové brzdili.

Zúfalstvo verzus inšpirácia

Keď najímaš ľudí, stretneš sa určite s tými, ktorí vravia niečo takéto: „budem robiť čokoľvek, zaplaťte mi koľko uznáte za vhodné.“ Je to zúfalé a ak budeš zamestnávať takéto „emócie“, tvoja firma bude ako inkubátor. Je ľahké naučiť ľudí ako robiť prácu, ale inšpirovať ich si žiada oveľa viac práce, preto buď opatrný. Posudzuj človeka ako celok, nesleduj len jeho životopis.

Zaneprázdnenosť

Ak máš menej vecí na práci, ľahko ťa niečo vyruší. Ak tvoji zamestnanci majú menej vecí na práci, stanú sa menej produktívni, takže je treba, aby si ich udržoval zamestnaných, fokusovaných a inšpirovaných. Ak chceš, aby boli skutočne produktívni, daj im trošku viac, než si myslia, že zvládnu, oni potom spravia viac, než si predtým kedy mysleli, že vôbec dokážu.

Pracuj na tvojom v biznise

Splnenie vysnívaného biznisu nemusí vždy nastať len vďaka tvrdej práci, pracovať rýchlo je rovnako dôležité. Jedným spôsobom, ako toto docieliť, je zvýšenie poplatkov. Potrebuješ presne poznať detaily všetkých výdavkov a cien v tvojom biznise. To, že vieš, kde sa nachádzaš finančne ti povie ako flexibilný alebo ustálený dokážeš byť a ochráni ťa to pred nevhodnými biznis rozhodnutiami. Takže premakaj, prepočítaj všetky svoje výdavky, ceny a pridaj skutočnú hodnotu sebe i tvojmu biznisu. Skvele sa ti to vyplatí do budúcna a ušetrí ti to roky “podhodnotenej” práce.

Prosperita a strohosť

Všetko sa deje v cykloch. V časoch prosperity sa cítiš príjemne, optimisticky a môže sa ti stať, že pribrzdíš veci, ktoré ťa do tohto bodu dostali a tvoje požiadavky na produkt alebo čas jemne poklesnú, keďže objednávok je dosť. V časoch horších sa budeš cítiť pesimisticky, depresívne, nedobre. Potom sa staneš kreatívny, vrátiš sa späť k začiatkom a vyvinieš aktivity, ktoré už poznáš, keď si sa rozbiehal. Keď tvoje požiadavky porastú opäť sa vrátiš do cyklu prosperity. Je to cyklus, v ktorom peniaze stále kolujú a je extrémne dôležité vybudovať si trpezlivosť a disciplínu, keď k tomu dôjde.

[facebook]

Zdieľaj ďaľej :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *