4 veci, ktoré ťa brzdia..

[facebook]

4 veci, ktoré ťa brzdia..

Vzdať sa nie vždy znamená byť slabý..

Niekedy je to jednoducho prejav sily prestať a pohnúť sa v živote ďalej.

 1. Vzdaj sa výhovoriek..

  Lebo všetky sú zbytočné a žiadna ti nijako nepomôže. Nepridajú do tvojho života žiadnu hodnotu ani ho nezlepšia. Naplniť svoj cieľ a ísť životom tak ako chceš vyžaduje viac než len premýšľanie a rozprávanie. Vyžaduje to sústavnú a sústredenú akciu. Dobrá správa je, že máš všetko čo potrebuješ. Musíš len spraviť voľbu a naozaj sa do toho pustiť.Nikto iný neuspeje miesto teba. Život, ktorý budeš žiť bude životom, ktorý si vytvoríš ty sám. Na svete je toľko príležitostí, ktoré môžu byť mostom medzi tebou a tým čo chceš dosiahnuť. A teraz je moment spraviť krok vpred.Skôr či neskôr prídeš na to, že sa neráta to čo počas cesty stratíš, ale to čo stále máš. Keď sa dokážeš preniesť cez minulosť a odpustíš to čo by si mal odpustiť, minulosť tým nezmeníš, no môžeš tým zmeniť budúcnosť.
 2. Vzdaj sa Predstavy, že na to nemáš predpoklady!Máš na to predpoklady! Bude to ľahké? Tak to si píš, že nie! Nikto nedáva tak tvrdé údery ako život. Niekedy ťa život skopne na zem a nechá ťa tam pokiaľ sa sám nepostavíš. Nie je však bojovník ten čo vyhráva, no ten čo sto krát padne na zem a sto krát sa postaví. To je skutočná sila. A to je spôsob ako byť v živote úspešný. A preto stále vpred!Nakoniec malá veci robia najväčší rozdiel. Každý krok je rozhodujúci. Život nie je o jedinom momente slávy a zadosťučinenia. Je o strastiplnej ceste plnej chýb, krvi, potu, sĺz a zdanlivo bezvýznamných vecí, ktoré denne robíš. Na konci to všetko bude stáť za to, každý krok, každá výčitka, každé rozhodnutie, všetko to utrpenie.

  Tie zdanlivo bezvýznamné veci ako tvoja brigáda počas strednej, dni strávené s ľuďmi, ktorých už nestretneš, hodiny písania na blogu, ktorý nikto nečítal, rozmýšľanie nad plánmi, ktoré si neuskutočnil, rozjímanie nad sebou, životom, náboženstvom a či si dosť dobrý aby si uspel. Toto všetko ťa robí silnejším. Všetko ťa viedlo k úspechom, ktoré už máš. Všetko určilo to čím si dnes. A to všetko dokazuje, že máš silu prekonať každú prekážku, ktorá ti príde do cesty.

 3. Nesústreď sa na to zlé a viac si všímaj to dobré..To čo vidíš závisí od toho čo hľadáš. Keď neustále budeš ľutovať svoj život a aký by mohol byť, prestaneš si uvedomovať krásu toho čo už máš. Budeš mať problém byť šťastný pokiaľ nezačneš byť vďačný za dobré veci, ktoré máš v živote teraz.Nepotrebuješ ideálne okolnosti aby si sa pohol vpred. Najšťastnejší a najúspešnejší ľudia vedia, že než ideálne okolnosti je dôležitejší postoj, ktorý máš. Keď si vyberieš byť pozitívny a vďačný za to čo máš ovplyvní to celý tvoj život. Takže skús nájsť niečo pozitívne aj na dnešku. Aj keby si sa musel viac posnažiť, určite tam niečo je.

  Takže nečakaj pokiaľ bude všetko perfektné, lebo nebude. Vždy tu budú prekážky, výzvy a nevhodné podmienky. A čo teraz?! Začni! Každým krokom, ktorý spravíš budeš silnejší a silnejší.

 4. Nenechaj sa otráviť pochybovačmi..Úprimne povedané, to najhoršie väzenie, v ktorom sa môžeš ocitnúť je strach z toho čo si ostatní myslia. Nemôžeš dovoliť ostatným diktovať ti kto si a čo chceš. Musíš sa rozhodovať sám za seba. Necíť sa vinný za to ako žiješ, len kvôli názorom iných. Pokiaľ tým nikomu neubližuješ, ži podľa seba.Kľúčové je vedieť kedy je správne počúvnuť iných a kedy by to bolo na úkor tvojej intuície, ktorá ti radí spraviť inak. Počas života sa ti mnohokrát stane, že ostaneš sám len so svojou intuíciou. Preto sa nauč ju počúvať a rozumieť jej.

  Pointou je, že pokiaľ sa budeš príliš sústrediť na názory ostatných a to aký by si podľa nich mal byť, môžeš zabudnúť kým skutočne si. Neboj sa ich názorov, ty sám dobre vieš čo je pravda. Nemusíš byť niekým iným aby si získal priazeň ľudí. Získaj si ju tým kým skutočne si. Veď o čom by bol život keby si stratil sám seba. Dokonca aj tvoji mentori by ťa mali učiť AKO myslieť a nie ČO si myslieť.

 

Nech sa Páči!

Ak sa niekedy budeš cítiť na mŕtvom bode a nebudeš sa vedieť pohnúť ďalej, neboj sa nie si v tom sám, sme tam všetci spolu s tebou. Niečo nás drží a nedovolí nám to posunúť sa ďalej.

Čo to je?

Preto sa pýtam aj teba, napíš nám do komentáru čo brzdí teba a ako sa to pokúsiš prekonať..

zdroj: marcandangel.com

[facebook]

Zdieľaj ďaľej :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *