19 návykov, ktoré úspešní ľudia vedome odmietajú..

1. Nehovoria, že úspech = peniaze

Väčšina úspešných ľudí definuje ich úspech počnúc slovami ako ako šťastie, vnútorný mier a ďalšími oveľa viac ako slovom peniaze. Byť finančne nezávislý je určite super a môže priniesť ďalšie nové možnosti, zbaví to človeka stresu a ponúkne tiež pokoj v mysli. No skutočne úspešný ľudia už vedia, že všetky peniaze sveta vás neurobia štastnými ak nie ste schopný cítiť štastie vo svojom vnútri..

2. Nezačnú svôj deň skôr ako by poznali jeho účel alebo plán

Nielen, že úspešní ľudia majú jasno v tom aké sú ich krátkodobé a tiež dlhodobé ciele, oni tiež presne vedia čo musia každý deň dosiahnuť aby sa cítili naplnení a samozrejme aby ich to posunulo bližšie k ich cieľu. Takisto využívajú silu tzv. „zlatej hodiny“ čo je prvá hodina hneď po zobudení. To čo budete robiť v tejto prvej hodinke, mentálne, psychicky, spirituálne, vás bude ovplyvňovať po celý deň..

3. Nedávajú si za cieľ perfekcionizmus

Úspešní ľudia skôr praktizujú progress resp. vývoj a akciu pred perfekcionizmom a detailizmom. Problém so zameraním sa na detaily je ten, že vás pohltia tie veci, ktoré sa budete snažiť riešiť, lebo nie sú dosť perfektné a skončíte tým, že budete mať na konci niečo ako nedokončenú prácu, ktorá nie je ani „perfektná“. Nie je to teda o dosiahnutí perfektného cieľa, ale o tom ako rozviniete a dosiahnete niekoľko menších cieľov. Takto totižto sebe umožníte neustále sa posúvať dopredu pričom zároveň budete žiť a dosahovať postupne to čo ste si predsavzali a budete na to aj hrdý.

4. Nesústredia sa na negatíva

Úspešní ľudia nepoužívajú seba deštruktívne negatívne myšlienky. Ak majú zlú chvíľku, rýchlo sa snažia rozpoznať benefity tejto situácie a taktiež si čo najskôr spomenú na to, cez aké ťažké vecí sa už preniesli a zvládli ich v minulosti, takže je jasné, že zvládnu aj túto. Úspešní ľudia sa nezameriavajú na to, „čo by mohlo zlyhať“ ale na to čo musia urobiť aby uspeli, ako samozrejme na to čo im táto situácia zážitok prinesie tak aby to posilnilo ich život.

5. Akceptujú chyby

Úspešný ľudia akceptujú chyby ako jasnú súčasť svojho vývoja. Pozerajú sa na tieto zakopmnutia ako na možnosti sa poučiť, vyrásť a stať sa ešte lepšou verziou seba samého a priblížiť sa k ešte väčším víťazstvám! Vedia, že je jedno koľko krát padnú alebo zakopnú, ak vždy pôjdu ďaľej a použijú to čo už sa doteraz naučili, využitím svojich schopností a vedomostí, tak vlastne nikdy nemôžu totálne zlyhať.

6. Nevisia na problémoch

Ak sa sústredíte na problémy s ktorými sa potýkate, výsledkom vášho jednania bude stres, ktorý bude brzdiť váš pokrok a kopiť tak len ďalšie problémy. Avšak ak sa budete sústrediť na akcie, ktoré vytvoria čistotu mysle a pozitívne myšlienky, to vám otvorí cesty k novým možnostiam a riešeniam. Úspešný nikdy dlho nevisia na problémoch. Rýchlo spracujú všetky negatívne pocity a posunú sa ďalej, pretože vedia, že sú najviac efektívny práve vtedy, keďsa sústredia na riešenia.

7. Neriešia to, čo si o nich myslia druhý ľudia

Úspešný ľudia nikdy nezakladajú svoju prácu na tom čo si myslia o nich ostatný, pretože majú vlastný zoznam hodnôt, cieľov a princípov, ktoré nepotrebujú nikoho aby ich hodnotil. Každý vidí ostatných len cez svoje oči a svoj individuálny názor ich aj hodnotí. Keď toto vieme, tak je jasné, že úspešný ľudia chápu ak niekto o nich vysloví určitý názor, že to nie je pravda pokiaľ s tým skutočne nebudú súhlasiť.

8. Nerobia výnimky

Úspešný ľudia sú proaktívny. Dokončujú veci. Samozrejme, že chápu aj vonkajšie sily, ktoré môžu pribrzdiť ich tok, berú však maximálnu zodpovednosť za ich postoj, ktorý si volia v situáciách nad ktorými nemajú kontrolu. Pozerajú sa dopredu smerom k uspokojeniu a benefitom, ktoré im prinesú ich činnosti počas dňa a urobia čokoľvek aby sa vyhli bolesti z pádu a aby sa vzdali svojho úspechu.

9. Nie sú žiarlivý ak druhý ľudia vyhrávajú

Úspešný veria, že existuje dostatok „výhier“ pre každého. Vedia, že čím viac je úspešných a štastných ľudí na tejto planéte, tým silnejšia a pozitívnejšia energia ju naplní. Ak druhá osoba dosiahne niečo, čo sa im ešte nepodarilo, preukážu vďačnosť pre ich výhru pretože v tom momente to môže poslúžiť ako motivácia pre nich samých, vďaka čomu dosiahnu svoj cieľ tiež!

10. Nezabúdajú na tých ktorých milujú

Úspešný súhlasia, že práca je dôležitá, no nikdy nie dôležitejšia ako žitie života s ľudmi, ktorých najviac milujú. Úspech prichádza zvnútra, takže si vždy nájdite čas aby ste dali maximálnu pozornosť tým ktorým vá m na vás najviac záleží – samozrejme počnúc vami!

11. Nepodceňujú silu zábavy

Aký význam má furt sa len za niečím nahánať ako potom ostaneš unavený a frustrovaný??

Úspešný ľudia vedia oddychovať a baviť sa. Vedia, že je dôležité dať si pauzu a dobiť batérky práve tým čo im skutočne život prináša práve teraz.

12. Neponižujú svoje zdravie

S dobrým zdravím prichádza sloboda a energia vďaka ktorým si možeme naplno užívať život. Uspešní sú si vedomí, že aj keď sú mentálne, fyzicky a emocionálne zdraví, tak nemôžu veci robiť naplno ak len slúžia tým, ktorý sa na nich spoľiehajú.

13. Nedávajú si zahmlené ciele

Úspešný ľudia si dávajú jasné, špecifické a merateľné ciele. Keď vieš presne čo chceš dosiahnuť, tak ťa to motivuje až do vtedy pokiaľ to získaš. A vytvorenie jasného plánu akčných krokov usporiada tvoje myšlienky a uvoľni ak stres počas toho ako sa budeš blížiť k tomu čo skutočne chceš.

To že máš jasné ciele a presné akcie ti umožní merať ako ďaleko si sa dostal a koľko ešte musíš prejsť, takže sa neocitneš v momente, že sa čuduješ čo by si mal ďalej urobiť.

14. Nerobia plytké rozhodnutia

Úspešný ľudia sa rozhodujú čo chcú a až potom konajú. Hneď ako sa rozhodnú, nastavia svoju vlastnú myseľ tak, že urobí čokoľvek aby to zrealizovali. Tento zvyk im tiež pomôže budovať si sebavedomie, práve vďaka tomu, že si dajú za pravdu, že na to majú a tiež že majú schopnosť rozbehnúť sa a uskutočňovať veci tak, ako si to aj predsavzali.

15. Nedovolia sami sebe sa ponižovať

Ak su ovplyvnený „chudobným“ názorom niekoho druhého, ihneď spracujú všetky negatívne myšlienky a pocity s ním spojené, potom sa rozhodnú oslobodiť od tejto deštruktívnej energie, tým že odpustia sebe aj druhej strane a nechajú to už byť. Vysoký dôraz kladú na ich právo štastia a vnútorného mieru a chápu, že majú kompletnú kontrolu nad ich myšlienkami a akciami a že sú tak absolútne zodpovedný za svoje vlastné štastie a víťazstvá.

16. Nežijú v minulosti

Úspešný ľudia si uvedomujú, že minulosť sa už stala a že ten moment už viac neexistuje. Ak budeš závisieť na tom čo už bolo, tak nikdy nebudeš schopný vnímať to čo je, čo samozrejme negatívne ovplyvní to čo bude.. Ak si trpel v minulosti, skús rozpoznať to, že si tu a teraz. Až potom budeš v pohode. Tvoja minulosť ťa nedefinuje a tiež nie je tvojim limitom. Praktizuj svoju slobodu a silu tak, aby si aktívne vytvoril lepšiu budúcnosť, ktorú si zaslúžiš.

17. Nebránia sa zmene

Plány, stratégie alebo techniky sa môžu meniť, no namiesto toho aby boli z toho celý frustrovaný a nahnevaný, úspešný ľudia rýchlo zmenia spôsoby, pretože vedia, že existuje viacero ciest k dosiahnutiu toho istého cieľa.

18. Neprestávajú sa učiť

Úspešný ľudia majú mentorov a trénerov, ktorý ich motivujú, inšpirujú práve keď to potrebujú, a udržia sa tak v správnom nastavení mysle, v´daka čomu majú stále správne rozhodnutia a dosahujú svoje ciele. Stále sa učia a ostávajú otvorený k zmenám seba samých ako aj svojich životov.

19. Nekončia deň bez toho aby poďakovali za to čo im priniesiol

Úspešný ľudia ďakujú či už je to za veľké alebo aj malé veci, ktoré im život prináša. Tým, že si spomenú na pozitívne veci z každého predchádzajúceho dňa skôr ako si ľahnú spať, tak posilnia svoju náladu a motivujú sa ísť ďalej.

Vybral si si nevedome návyk, ktorý ťa potom len okradol o čas, energiu a pocit štastia?
Vieš o dalších, ktoré by si pridal do tohto zoznamu? Tak neváhaj a podeľ sa o ne tu dole v komentároch!

PODPOR TENTO BLOG – klikni na DONATE:

Zdieľaj ďaľej :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *